GamePower Ogre RGB Shift Tuşu Sorunu

Hmm. Sorun yaşadığınız bilgisayarda aygıt yöneticisi üzerinden sürücüyü güncelleştirebilir misiniz?
Olmaz ise de sürücüyü kaldırıp yeniden kurun. (klavye için )
Hiç bilmediğim bir konu bu sürücü güncelleme vs. işleri. Klavyem neden HID olarak gözüküyor? Sürücümü nasıl güncellicem?
Fotoğraf eklemeyi unutmuşum.
1588126754791.png

Son düzenleme:
Şu "Game" markalı bilgisayar bileşenlerine oldum olası ısınamadım ve güvenemedim. Şayet 300 TL gibi bir bütçe var ise yani tabi ki tercih sizin ama o fiyata çok daha iyi bilinen referansı olan Logitech, CoolerMaster, Kingston Hyperx, Thermaltake, Asus vb. gibi firmalar varken gerçekten çok aradınız mı onu ? Neyse tercih sizin tabi zaten hayat tercihlerden ibaret değil midir ki :))

Şu "Game" markalı bilgisayar bileşenlerine oldum olası ısınamadım ve güvenemedim. Şayet 300 TL gibi bir bütçe var ise yani tabi ki tercih sizin ama o fiyata çok daha iyi bilinen referansı olan Logitech, CoolerMaster, Kingston Hyperx, Thermaltake, Asus vb. gibi firmalar varken gerçekten çok aradınız mı onu ? Neyse tercih sizin tabi zaten hayat tercihlerden ibaret değil midir ki :))
Bu fiyat bandında (270) hem mekanik hem de red switch hem de RGB bir klavye yapmışlar. Diğer markaların da çok sevdiğim ve param olsa da alsam dediğim ürünleri tabiki var ama bütçe belli. Klavyedeki sorunu çözdüm zaten. USB girişini değiştirdim takır takır çalışıyor şimdi. Normalde ben de GamePower alınması taraftarı değilim ama çok aşırı derecede önerildi bu fiyat bandında ve alıp denemek istedim. Gerçekten bu kadar memnun kalacağımı beklemezdim. Umarım ilerde de herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Hem RGB'si olsun hem çıkardığı sesin tokluğu olsun vs. gerçekten fiyatına göre efsane klavye yapmış adamlar. Şuan 4 tane kötü yönünü gördüm sadece.
1- Küçük enter
2- Alttaki tuşların bazılarının içeri değil dışarı doğru olması
3- Direkt Türkçe harfler yerine sonradan üstüne basılmış olması
4- Bazı tuşların yay sesi çıkarması ki bu beni rahatsız etmiyor oyunlarda kulaklık taktığım için. Zaten abartılıcak bir derecede ses yok ve her zaman olmuyor.
Objektif bir şekildi şuana kadar edindiğim tecrübeye göre eksi yanları bunlar. Artı yönlerini saymak isterdim ama saat 10 olmuş daha yatmadım ve gözlerim yuvasında fırlıcak :D İyi sabahlar.

Bu fiyat bandında (270) hem mekanik hem de red switch hem de RGB bir klavye yapmışlar. Diğer markaların da çok sevdiğim ve param olsa da alsam dediğim ürünleri tabiki var ama bütçe belli. Klavyedeki sorunu çözdüm zaten. USB girişini değiştirdim takır takır çalışıyor şimdi. Normalde ben de GamePower alınması taraftarı değilim ama çok aşırı derecede önerildi bu fiyat bandında ve alıp denemek istedim. Gerçekten bu kadar memnun kalacağımı beklemezdim. Umarım ilerde de herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Hem RGB'si olsun hem çıkardığı sesin tokluğu olsun vs. gerçekten fiyatına göre efsane klavye yapmış adamlar. Şuan 4 tane kötü yönünü gördüm sadece.
1- Küçük enter
2- Alttaki tuşların bazılarının içeri değil dışarı doğru olması
3- Direkt Türkçe harfler yerine sonradan üstüne basılmış olması
4- Bazı tuşların yay sesi çıkarması ki bu beni rahatsız etmiyor oyunlarda kulaklık taktığım için. Zaten abartılıcak bir derecede ses yok ve her zaman olmuyor.
Objektif bir şekildi şuana kadar edindiğim tecrübeye göre eksi yanları bunlar. Artı yönlerini saymak isterdim ama saat 10 olmuş daha yatmadım ve gözlerim yuvasında fırlıcak :D İyi sabahlar.
İşte kendin zaten inceyi görmüşsün. Yanlış anlama o fiyata hem mekanik hem red switch klavye olmaz olursa da o kadar olur. "Efsane klavye" olabilmesi için efsane satış rakamlarına ulaşıp gerçekten efsane fiyat performans gaming klavye sloganıyla birçok platformda tanıtımlarını görmek lazım gelir diye düşünüyor. Zaten öyle olsa çoktan görürdük. Yanlış anlama küçümsemiyorum ama sonuçta bu işlerin bir kalite standardı ve bütçesi var. Bu GamePower, GameBooster vs. gibi markalar o dediğin özelliklerin en düşük profil malzeme ve yazılımlarını kullanarak üretim yapıyorlar sonra birazda şekilli yapıp piyasaya sürüyorlar. Kağıt üstünde tamam ama uygulamada sıkıntılar çıkabiliyor. Şimdi bu forumda 300 TL bütçem var bana gaming klavye önerisi yapar mısınız diye konu açsan sana o markanın tavsiye edilme ihtimali çok düşük. O yüzden sana sadecede ben değil başkaları da marka ile ilgili şüphelerini ifade ediyor. İnsan kendi malını yermek istemez. Tabi ki düşüncelerine saygı duyuyorum, uzun uzun güle güle kullanırsın umarım :))

Şimdi bu forumda 300 TL bütçem var bana gaming klavye önerisi yapar mısınız diye konu açsan sana o markanın tavsiye edilme ihtimali çok düşük. O yüzden sana sadecede ben değil başkaları da marka ile ilgili şüphelerini ifade ediyor.
GP, GB, Rampage gibi markalar çok önerilmiyor biliyorum ama bazen gerçekten kaliteli ürünleri oluyor bence. 4 sene önce Rampage SNR-W1 almıştım hala kullanıyorum. Bu klavye de nedense kalitesiz bir hissiyat vermedi. Yanlış anlama ama malzeme kalitesi bu bütçede bir klavye için hiç fena değil. Ayrıca yazılı desteğini görsen 1000 liralık klavyelerde bile olmuyor çoğunlukla.

Dostum ben de yakın zamanda aldım ve Shift tuşumda sorun yok .
Sadece daha önce mekanik klavye kullanmadım ve yay sesi (sanırım yay sesi deniyor) çok gibi geldi. Ürünüm fabrika çıkışı hatalı vs. olabilir mi diye düşünmedim değil. Sende ne kadar acaba?

Dostum ben de yakın zamanda aldım ve Shift tuşumda sorun yok .
Sadece daha önce mekanik klavye kullanmadım ve yay sesi (sanırım yay sesi deniyor) çok gibi geldi. Ürünüm fabrika çıkışı hatalı vs. olabilir mi diye düşünmedim değil. Sende ne kadar acaba?
Yay sesi problemi var zaten ama çok az var. Kulaklık takılıyken duyma şansın yok zaten. Bende bir sorun yaşatmadı. Zaten her tuşa bastığımda çıkan bir ses değil. Shift tuşum ise sorunlu değilmiş sonradan farkettim.
Çok sert basmazsan bir sıkıntı olmaz.

Hayırlı o
Yay sesi problemi var zaten ama çok az var. Kulaklık takılıyken duyma şansın yok zaten. Bende bir sorun yaşatmadı. Zaten her tuşa bastığımda çıkan bir ses değil. Shift tuşum ise sorunlu değilmiş sonradan farkettim.
Çok sert basmazsan bir sıkıntı olmaz.
Hayırlı olsun, ben de 3 gün önce kullanmaya başladım bence klavye gayet güzel ışıklandırma tuş yanıt süresi vs. sadece yay sesi var ama dediğiniz gibi kulaklıkla beraber duyulmuyor bile.

Yeni konular

Geri
Yukarı