Gamepower Ogre W tuşu tutukluk yapıyor

Draplyn

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, yaklaşık 3 ay önce Gamepower Ogre RGB Red Switch bir klavye aldım. Klavyenin a tuşu 1 ay sonra tutuklu yapmaya başladı mesela 10 kere basıyorsam 3'ünü algılıyordu sonra garantiye verdik geri elimize ulaştı bu sefer de W tuşu tutukluk yapıyordu. Bunun sorunu nedir acaba bilgisayarımdan mı kaynaklı yoksa klavyede mi sıkıntı var. Normalde klavyenin 2020 ve 2021 versiyonu var bu tür sorunlarda 2020 versiyonunda görülüyormuş. Ben de bunu bilerekten 2021 versiyonunu aldım gene aynı durum. Sizce gene garantiye vermeli miyim yoksa yeni klavye alınır mı?

Gerek olmayabilir. W tuşundaki anahtarı "pause" tuşu gibi kullanılmayan bir tuşun anahtarılya değişirse sorun çözülmüş olur. Sırf 1 tuş için de klavye değişmek zorunda kalmaz konu sahibi. Gamepower klavye kullanan biri olarak aynı işlemi yaptım. Tuş oksidasyona yüz tutmuştu, sağlam tuşla değiştim. Klavyenizin anahtarları Outemu yanılmıyorsam değil mi?

Bilgisayarcı yapar mı yoksa gene garanti için uğraşayım mı?

Hocam bilgisayarcının yapacağı iş, "W" tuşunun altındaki Switch'i az kullandığınız bir tuşunkiyle değiştirmek olacaktır. Bu kısa süreli bir çözüm. Bir süre sonra tekrar aynı sorunları yaşamaya başlayacaksınız. Garantiye yollarsanız en azından ürünün yenisiyle değişme ihtimali var. Bu sizi kısmen uzun bir süre götürür.

Hocam o Switch değişikliği garanti dışı yapar mı?
O kadar para verdim zamanında orta derecede bir şey alayım dedim o da elimde patladı eski Microsoft klavyeden devam ediyorum artık. Bilgisayarcıya vereceğim en yakın zamanda. Sağ olun öneriniz için.

Hocam o Switch değişikliği garanti dışı yapar mı?
O kadar para verdim zamanında orta derecede bir şey alayım dedim o da elimde patladı eski Microsoft klavyeden devam ediyorum artık. Bilgisayarcıya vereceğim en yakın zamanda. Sağ olun öneriniz için.

Tam emin olmamakla beraber büyük ihtimal garanti dışı kalacağını düşünüyorum. Garantiye vermeniz her türlü daha iyi olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı