Gamepower PSU'dan ses gelmesi

furkan5665

Decapat
Sistem daha yeni toplandı.
PSU markası: Gamepower 650 Watt +80
PSU'dan hafif bir "tizzzzz" sesi geliyor. Odaklanınca rahatsız edecek cinsten. Ama elimi fotoğraftaki gibi hava alan kısmına yaklastırınca ses gidiyor. Sorunlu mu yoksa normal mi? Oraya toz filtresi düşünüyorum olur mu?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200415-182332_Chrome.jpg
    Screenshot_20200415-182332_Chrome.jpg
    185,6 KB · Görüntüleme: 134
Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar rahatsız edici bi ses ki alıp kırasın geliyor Süpürgeyle bir güzel alın tozları 😅 belki bir şeye deyip o ses çıkabiliyor.

Benim Cooler Master PSU dan da geliyor ama kulağımı 20 25 cm yanına getirince duyuluyor. 1 Metre gibi bir mesafeden gelmiyor. Arkadaşların dediği gibi CW sesidir yüksek ihtimal , problem yaratacağını düşünmüyorum.

Ses fandan geliyor olabilir mi? Elinizle sesi kestiğinizi söylemişsiniz.
Ses geldiği sırada fanı bir tornavidayla durdurup sesin kaynağını tam olarak bulmanızı tavsiye ederim.

O kadar rahatsız edici bi ses ki alıp kırasın geliyor Süpürgeyle bir güzel alın tozları 😅 belki bir şeye deyip o ses çıkabiliyor.
Sistem daha yeni :)
Ses fandan geliyor olabilir mi? Elinizle sesi kestiğinizi söylemişsiniz.
Ses geldiği sırada fanı bir tornavidayla durdurup sesin kaynağını tam olarak bulmanızı tavsiye ederim.
Yaptım. Ses kesiliyor. Yani fanla alakalı birşey mi?

Yaptım. Ses kesiliyor. Yani fanla alakalı birşey mi?
Fanı değiştirince ses sorunu kalkacak anlamına gelir. Ancak gres yağını fanın içine damlatırsanız belki bu da fanın sesini kesebilir.
Ancak sistem yeni dediğinize göre, kendiniz müdahale ederseniz garanti kapsamı dışında kalır. Garanti de bu fanın sesini gidermek için muhtemelen uğraşmaz. Yine iş size kalır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı