Gamepower Saber RGB tutukluk yapıyor

Berkyc

Decapat
Daha fazla  
Yaklaşık 1 yıl önce Gamepower'ın Saber RGB modelini aldım, satın aldıktan sonra dört beş ay sonra W tuşu basmamaya başladı. Garantisi olduğu içi garantiye vermiştim, garantiden tamir edilip geldiğinde 4 5 ay sorunsuz çalıştı. Dün klavyeyi temizledim, ve bugün D tuşum çalışmamaya başladı. Birkaç forum inceledim etrafına kolonya damlatıp kurumasını beklemeyi öneren bir arkadaş vardı, sizce işe yarar mı? Başka bir çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı klavyeye sahibim. İlk aldıktan bir kaç ay sonra klavyede W tuşu basmamaya başladı. Servise gönderdim ve tamir edip geri teslim aldığım zaman bir kaç ay problemsiz kullanmaya devam ettim. Muhtemelen tüm tuş takımını değiştirmek yerine sadece tek bir tuş için işlem yaptılar. 2-3 ay sonra da A ve D tuşu aynı şekilde olmaya başladı. Şu an halen daha aynı durumda. Maalesef klavye kronik arızalı.

Klavyenizin üzerine daha önce herhangi bir sıvı veya yapışkan bir madde dökülmediyse sizin de kolonya dökmenizi tavsiye etmem. Her ne kadar kolonya etil alkol içerdiğinden dolayı uçucu bir yapıya sahip olsa da, tuş mekaniğinin içine kaçması durumunda oksitlenme yapabilir ve tamamen kullanılmaz hale getirebilir.

Aynı klavyeye sahibim. İlk aldıktan birkaç ay sonra klavyede W tuşu basmamaya başladı. Servise gönderdim ve tamir edip geri teslim aldığım zaman birkaç ay problemsiz kullanmaya devam ettim. Muhtemelen tüm tuş takımını değiştirmek yerine sadece tek bir tuş için işlem yaptılar. 2-3 ay sonra da A ve D tuşu aynı şekilde olmaya başladı. Şu an halen daha aynı durumda. Maalesef klavye kronik arızalı.

Klavyenizin üzerine daha önce herhangi bir sıvı veya yapışkan bir madde dökülmediyse sizin de kolonya dökmenizi tavsiye etmem. Her ne kadar kolonya etil alkol içerdiğinden dolayı uçucu bir yapıya sahip olsa da, tuş mekaniğinin içine kaçması durumunda oksitlenme yapabilir ve tamamen kullanılmaz hale getirebilir.

Bir süre sonra geçmesi mümkün müdür peki?

Bir süre sonra geçmesi mümkün müdür peki?
Mümkün olacağını zannetmiyorum. Bir gün hiç problem yapmaz iken başka gün oyun oynatmaz hale geliyor. Klavyenin içini açıp bilinçli bir şekilde temizleyip kapatmayı deneyebilirsiniz.

Yaklaşık 1 yıl önce Gamepower'ın Saber RGB modelini aldım, satın aldıktan sonra dört beş ay sonra W tuşu basmamaya başladı. Garantisi olduğu içi garantiye vermiştim, garantiden tamir edilip geldiğinde 4 5 ay sorunsuz çalıştı. Dün klavyeyi temizledim, ve bugün D tuşum çalışmamaya başladı. Birkaç forum inceledim etrafına kolonya damlatıp kurumasını beklemeyi öneren bir arkadaş vardı, sizce işe yarar mı? Başka bir çözümü var mıdır?
Switchlere üfleyin.

Geri
Yukarı