Gamepower Saber ve Ursa'da Multimedya Tuşları Çalışmıyor

Ali Özoğul

Hectopat
Herkese merhabalar,

Klavye olarak Gamepower Saber, mouse olarak Gamepower Ursa, işletim sistemi olarak Windows 11 kullanıyorum. Bilgisayar ilk açıldığında 5-10 saniye klavyemin sağ üst köşesindeki ses azaltma-yükseltme, ses kapatma tuşları çalışıyor. Aynı şekilde Mouse'umun sol tarafındaki iki tuşu ses azaltma-yükseltme olarak kullanıyorum. Onlarda bilgisayar açıldıktan sonraki 5-10 saniye çalışıyor. Klavyemin sağ üst tarafında hesap makinesi tuşu normal bir şekilde çalışıyor. Klavye yazılımından ses tuşlarını değiştirebiliyorum. Örnek olarak ses yükseltme tuşunu "k" tuşu yapıyorum ve çalışıyor. Aynı şekilde mouse içinde geçerli bu durum. Hizmetlerde insan arabirim aygıtı otomatik olarak ayarlı ve çalışıyor. Klavye ve farenin yazılımları yüklü. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Herkese merhabalar,

Klavye olarak Gamepower saber, mouse olarak Gamepower Ursa, işletim sistemi olarak Windows 11 kullanıyorum. Bilgisayar ilk açıldığında 5-10 saniye klavyemin sağ üst köşesindeki ses azaltma-yükseltme, ses kapatma tuşları çalışıyor. Aynı şekilde Mouse'umun sol tarafındaki iki tuşu ses azaltma-yükseltme olarak kullanıyorum. Onlarda bilgisayar açıldıktan sonraki 5-10 saniye çalışıyor. Klavyemin sağ üst tarafında hesap makinesi tuşu normal bir şekilde çalışıyor. Klavye yazılımından ses tuşlarını değiştirebiliyorum. Örnek olarak ses yükseltme tuşunu "k" tuşu yapıyorum ve çalışıyor. Aynı şekilde mouse içinde geçerli bu durum. Hizmetlerde insan arabirim aygıtı otomatik olarak ayarlı ve çalışıyor. Klavye ve farenin yazılımları yüklü. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Gamepower klavyelerin kronik sorunu her Gamepower klavye böyle bende Warlock compact vardı onda da W tuşu falan basmıyordu hocam klavyeyi değiştirmekten başka çare yok.

Değerli cevabın işin teşekkür ederim. Sanırım kendimi düzgün açıklayamadım. Tuşlar çalışıyor hatta daha bugün servisten geldi. Bütün tuşlar çalışıyor. Problem şu Windows üzerinde multimedya olarak ses tuşu aktif ettiğimde çalışmıyor. Yukarıda yazdığım gibi ses azaltma veya yükseltme tuşunu kendi yazılımından "k" tuşu yapıyorum. O tuşu kullandığımda "k" harfini yazıyor. Ses olarak mouse olsun klavye olsun herhangi bir işlevi yerine getirmiyor. Sanırım bir ayar yapmam lazım işletim sisteminde. Çünkü bilgisayar ilk açıldığında 5-10 saniye çalışıyor sonrasında çalışmıyor.

Değerli cevabın işin teşekkür ederim. Sanırım kendimi düzgün açıklayamadım. Tuşlar çalışıyor hatta daha bugün servisten geldi. Bütün tuşlar çalışıyor. Problem şu Windows üzerinde multimedya olarak ses tuşu aktif ettiğimde çalışmıyor. Yukarıda yazdığım gibi ses azaltma veya yükseltme tuşunu kendi yazılımından "k" tuşu yapıyorum. O tuşu kullandığımda "k" harfini yazıyor. Ses olarak mouse olsun klavye olsun herhangi bir işlevi yerine getirmiyor. Sanırım bir ayar yapmam lazım işletim sisteminde. Çünkü bilgisayar ilk açıldığında 5-10 saniye çalışıyor sonrasında çalışmıyor.

Klavyenin yazılımı Windows 11 desteklemiyor olabilir hocam evde Windows 10 bilgisayar varsa onda falan deneyin.

Evde başka bilgisayar maalesef ki yok. Windows 11 desteklememe fikri benim de aklıma geldi ama eledim. Çünkü Windows 11 desteklemiyor ise bilgisayar ilk açıldığında 5-10 saniye çalışıp sonradan neden çalışmayı bırakıyor. Bir hizmet mi aktif oluyor da çalışmıyor, anlamadım. Yardımcı olacak var mı?

Edit: Oyunda denedim. Oyundayken multimedya tuşları çalışıyor. Sadece masaüstündeyken çalışmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı