Gamepower Skadi 360 RGB'si yanmıyor

ROJYONESS

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rtx 3070
İ5 12500
Asus prime h610M-R
G skill ripjaws v5 3600mhz 16 gb
Goodram px500, Seagate barracuda 2tb
Thermaltake commander g33
Herkese selam, İncehesap'tan Gamepower Skadi 360 sıvı soğutmasını satın aldım. Kasama kurmaya çalıştım. Doğru yaptığımı bilmesem de bir şekilde çalıştırdım. Ancak şöyle sorunlarım var, Gamepower'ın göndermiş olduğu kontrolcüde 1 kırmızı 2 beyaz 7 siyah giriş var. Benim sıvı soğutmada da 3 tane beyaz var, yani düzgün bir montajlama mümkün olmuyor. Bir de sıvı soğutma hortumları RAM'lere dokunuyor. Ve sırf bu yüzden bilgisayar açılıyor ancak ekran gelmiyor. RAM'leri çıkarıp taktığımda AMI ekranına atıyor ve işlemcimde de asla bir ısınma yok çünkü fanlar çalışıyor, renkleri vs tam olarak ayarlanıyor. Pompadaki RGB ise yanmıyor sebebini anlayamadım. Montajlamaya gelirsek: Sıvı soğutma fanlarından çıkan kabloların ikisini beyaza 1'ini siyaha, kontrolcüden gelen 4 pinli kabloyu CHA_FAN'a, kontrolcüden gelen diğer kabloyu da SATA'ya taktım. Kontrolcü için kılavuza baktığımda bir de ASUS RGB port girişi diye bir giriş diyor anakartımda nereye sokacağımı bilemediğim için boşa bıraktım. Pompaya gelirsek de 3 pinli girişi CPU Fan'a diğer kılavuzda yazan "f_usb 9 pin port" girişini de anakartta rastgele bir USB girişine taktım bulamadığım için. Sonuç olarak şu anda pompanın RGB'si yanmıyor, kumandadan sıvı soğutmanın renklerini ayarladığımda sıkıntı yok, ancak fan hızı ayarladığım zaman sadece 1 fan değişiyor. Yani renk hepsinde ama hız 1'inde o da sadece kontrolcüde siyaha taktığım fan. O şekilde berbat bir durumdayım görsel lazımsa eklerim. Müsait değilim şu an.

Geri
Yukarı