Gamepower Skadi sıvı soğutucu montajı nasıl yapılır?

visitmay1233

Hectopat
Merhaba, işlemcim AMD Ryzen 7 7800x3D sıvı soğutucu Gamepower Skadi 360 mm.

Sıvı sogutma ile gelen ek aparatlara baktığımda sadece vida ve yay vardı. Ben de soğutmayı islemciye resimdeki gibi bağladım. Bir sorun var mı? Stress testinde 100'de 100'de yaklaşık 4-5 saat sonra sicaklik degerlerine baktigimda 70 ila 80 derece arasinda calisiyordu. Doğru montajlamis miyim?

IMG_20240323_230018.jpg
IMG_20240323_225910.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1711234560289.png

Hocam bildiğim kadarıyla ana kartın kendi plastik braketlerini sökmen gerekiyor. Arkadaki de sökülmüş olacak. Kutudan çıkan arka plaketi takıp soğutucuyu da onunla birlikte montajlaman gerekli.

Ayrıca ürün kutusundan çıkan kurulum rehberini de okumanız iyi olur.

Eki Görüntüle 2148885

Hocam bildiğim kadarıyla ana kartın kendi plastik braketlerini sökmen gerekiyor. Arkadaki de sökülmüş olacak. Kutudan çıkan arka plaketi takıp soğutucuyu da onunla birlikte montajlaman gerekli.

Ayrıca ürün kutusundan çıkan kurulum rehberini de okumanız iyi olur.
Anladım hocam. Yalniz soyle bir sıkıntım var, kullanım kılavuzu hiç düzgün bir açıklayıcılığa sahip olmadığından anlayamadım. O görselin benzeri bendede var fakat sadece intel için olduğunu düşünüyorum. Amd için bir belirteç görmüyorum.

Anladım hocam. Yalniz soyle bir sıkıntım var, kullanım kılavuzu hiç düzgün bir açıklayıcılığa sahip olmadığından anlayamadım. O görselin benzeri bendede var fakat sadece intel için olduğunu düşünüyorum. Amd için bir belirteç görmüyorum.
1711309475785.png

Hocam bu braket universal yani her ana kart ile uyumlu. Burada işaretlediğim ksımlar AM4 anakartlar için olan kısım. Diğer delikler de Intel ve AM3 sistemlerin delikleri. Yani Soldaki siyah ve turuncular da kapak gibi bir şey. Turuncu olanmları ince kısımları INTEL kısmına geçirin. o delikler kullanılmayacak çünkü. AMD kısmı zaten açıkta kalacak. Bu metal pinleri de braketin içinden geçirerek anakarta sokun. Anakartın üst kısmında o metal deliklere de soğutucunuzu monteleyin.

Eki Görüntüle 2149738

Hocam bu braket universal yani her ana kart ile uyumlu. Burada işaretlediğim ksımlar AM4 anakartlar için olan kısım. Diğer delikler de Intel ve AM3 sistemlerin delikleri. Yani Soldaki siyah ve turuncular da kapak gibi bir şey. Turuncu olanmları ince kısımları INTEL kısmına geçirin. o delikler kullanılmayacak çünkü. AMD kısmı zaten açıkta kalacak. Bu metal pinleri de braketin içinden geçirerek anakarta sokun. Anakartın üst kısmında o metal deliklere de soğutucunuzu monteleyin.
Hocam gerçekten dediğinizi çok iyi anladım. Fakat benim elimde duran brakette hiç amd yazmıyor.

Yazmasa da o deliklerden biri uyumlu sonuçta. İşaretlediklerimi dene. İlla denk gelecektir hizaladığında. Ana kart arkasındakini söktüğünde bu yenisini üzerine koy. Bakınca anlarsın hangi deliklerin olduğunu.

Geri
Yukarı