Gamepower vs. Zalman termal macun

bahdrozturk

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, 5600X işlemci aldım. Bugün montajını yapacağım.
Bir de işlemci için Gamepower Skadi 240mm sıvı soğutma satın aldım. Bu sıvı soğutma ile birlikte Gamepower bir termal macun gönderiyormuş fakat ben bilmiyordum. Bir de Zalman marka termal macun aldım. Ancak yazan değerlere göre Gamepower'ın termal macunu çok daha iyi. Kullanan, bilen var mı?

Yazan değerlerde Gamepower termal macun ısı iletkenliği: 13.5 iken Zalman'ın 7.2 falan.

Sizce hangini kullanmalıyım?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    76,8 KB · Görüntüleme: 149
  • 5f087283922a5.jpeg
    5f087283922a5.jpeg
    10,8 KB · Görüntüleme: 141
Zalman tabii ki de.

Gamepower ürünlerine hiçbir zaman güvenmeyin derim.

Keşke sıvı soğutmayı almadan önce bir konu açsaydınız.

Hatta direk olarak iade edin soğutucu. Enermax Liqmax III RGB 240 mm su soğutma, siyah: Amazon.com.tr bunu alın onun yerine.

En azından tier a bir soğutma kitniz olur.

5600X gibi güçlü ve iyi bir işlemciyi Gamepower gibi bir markanın eline bırakmayın.

Markaları, değerleri falan geç;
Google'a "Gamepower GP-T13 termal macun" bunu yazıp aratınca çıkan sonuçlar. "Thermal Grizzly Kryonaut" gibi bir macundan 1 w/mk daha yüksek iletkenliğe sahip bir macun hakkında hiçbir yerde bir bilgi olmaması sence mantıklı mı? Yani eğer o bahsettiğin/bahsettikleri iletkenlik değerine sahip olsa her yerden bu macunun linki çıkardı. Ha yurt dışı markası olur, ülkemizde bilinmez o ayrı ama ben verilen değerleri inandırıcı bulmadım.

Zalman'ı iade etme şansın varsa MX-4 (1-2 site dışında sahtesi olabiliyor o yüzden Teknobiyotik'te yoksa başka sitelerden almadan önce iyice araştır) veya Zalman stc8 modelini alabilirsin uygun fiyatlı güzel bir model.

Yeni konular

Geri
Yukarı