Gamepower warcry için soğutma önerisi

Gencoman

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yılbaşından önce İncehesap'tan bir kasa topladım:
  • Gamepower warcry kasa.
  • Asus Prime B450-PLUS anakart.
  • R5 3500X fanlı işlemci.
  • Rtx 2060 ekran kartı.
Kasa 6 fanlı geldi, 3'ü yanda 3'ü altta konumlandırılmış. Şöyle bir elimi tuttuğumda bir içeri bir dışarı üflüyor gibi, pek güçlü değiller. Bir egzoz fanı bile yoktu. Kasanın arka tarafında 2 tane anakarta, 2 tane de SSD ve kablolara bakan 80mm'lik toplam 4 tane fan yuvası var. Kasanın üstünde, altında ve iki bölme arasında (yanda) 120mm'lik toplam 9 tane fan yuvası var.

Boştayken en fazla 50 dereceyi görürken BF1 oynarken 72 dereceyi gördüm. Sıcaklıklar normal mi? Ya da ilerisi için (yaz aylarında) hangi fanları nereye konumlandırabilirim?

Fan çoklayıcılar hakkında forumları okudum, bilgim var ancak kasa içi hava sirkülasyonu ve fan konumlandırma hakkında pek bilgim yok. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler :)

GAMEPOWER-WARCRY-MID-ATX-GAMING-KASA-6-ARGB-FAN4.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan çoklayıcısı mı istiyorsun yani?
Daha önce de sizin yazdığınız gibi 3 üste 2 arkaya egzoz fan takabilirim.

Benim bu konuyu açarken ki amacım sıcaklıkların normal olup olmadığını anlamamamdı. Şimdi normal kullanımdaki sıcaklığın fazla olduğunu biliyorum. Aklımda bir beşli fan çoklayıcı var daha önce bu forumda denk gelmiştim, öneriliyordu. Onu alıp bir de başlangıçta 1 ya da 2 tane fan koyacağım.

SSD arada bir 50 dereceye çıkıyor, ona bakan tarafa da bir fan koymalı mıyım ve o fan üflemeli mi çekmeli mi bilemedim.

Daha önce de sizin yazdığınız gibi 3 üste 2 arkaya egzoz fan takabilirim.

Benim bu konuyu açarken ki amacım sıcaklıkların normal olup olmadığını anlamamamdı. Şimdi normal kullanımdaki sıcaklığın fazla olduğunu biliyorum. Aklımda bir beşli fan çoklayıcı var daha önce bu forumda denk gelmiştim, öneriliyordu. Onu alıp bir de başlangıçta 1'ya da 2 tane fan koyacağım.

SSD arada bir 50 dereceye çıkıyor, ona bakan tarafa da bir fan koymalı mıyım ve o fan üflemeli mi çekmeli mi bilemedim.

SSD'nin oraya koyarsan iyi olur.

Altta ki fanları üste koy.

2 Tane de egzoz a fan alsan yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı