Gamepower warcry kasa nasıldır?

fatihggk

Hectopat
Yer
Antalya
Kullanan kişilerle konuştum. Çoğunlukla memnun herkes, satış yapan sitede yorumları okuyorum oradan da memnun herkes, neden kötüleniyor bu kasa? Şu an bu kasayı kullanan arkadaşlar lütfen yaşadığı deneyimleri anlatabilir mi? Fanları nasıl montajladınız? Isınma oluyor mu? Genel ve görsel olarak yardımcı olacak varsa sevinirim, çünkü kasayı kafama koydum alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanları montajlarken alttaki 3 fan içeriye hava üfleyecek şekilde diğer 6 fanı da dışarıya üfleyecek şekilde montajlaman gerekiyor. 9 tane fan var bu kasada. Kolay kolay ısınacağını zannetmiyorum. Tasarım olarak bende çok beğeniyorum ama boyutlarına bir bak derim. Bana biraz büyük gözüktü. Onun dışında sıkıntı olacağını zannetmiyorum. YouTube'da inceleme videosu bayağı var bu ürünün.

Kasanın hava akışı muazzam, muhteşem denecek kadar iyi değil. Kasa yeterince büyük, her parça için bolca yer var. Eğer kasa içerisindeki fanları durdurur veya yavaşlatırsanız kasanın içindeki parçaların ısınması iş bile değil. Yani gürültü sevmeyen biriyseniz üzülerek söylemeliyim ki kasa gürültülü.

Fanları aşırı yüksek devirli değil ancak 6 adet kendi fanıyla + 3 adette sistem fanıyla çalışıyor. 9 adet fanın çıkarttığı gürültüyü hayal edin. Eğer aldığınız parçalar aşırı büyük değilse, örneğin çift fanlı veya üç fanlı fakat küçük fan çaplarına sahip bir ekran kartıyla kurulum yapacaksanız Asus TUF GT301'i tavsiye ederim.

Cooler Master ML240L ile kullanıyorum. Gürültü sevmediğim için kendi fanlarını söktüm Cooler Master'ın. 1300 devir fanlar taktım. Kasadaki ön üç fan genelde kapalı, egzoz fanı 900 devirde ve radyatör fanları 1100 devirde çalışıyor. Bu şekilde oyunlarda 60, render gibi işlemlerde 70-75, Prime95 small FFT ve OCCT CPU Small Extreme testlerinde 85 üzerini görmeden kullanıyorum.

Gamepower Warcry'da kullandım. Elimdeki soğutucuyu kendi fanlarıyla kullanmıştım. Alttaki üçü içeri hava alması için, öndeki 3ü -yada artık yandaki mi diyeyim- dışarı, sıvı soğutma ve egzoz fanı dışarı verecek şekilde ayarladım. Böyle fan devirlerini ne zaman düşürsem sistem boşta bile 60 derecelere yükselmeye başlıyordu. Kasanın içinde adeta depolanıyormuşçasına sıcak hava, sistem ısınıyordu. Fanları fullediğimde çokta bir sorun olmuyordu. Hatta şuan kullandığımdan düşük aldığımı söyleyebilirim. Fakat fanları fullediğimde. Buna göre değerlendirip alırsınız.
Fanları aşırı yüksek devirli değil ancak 6 adet kendi fanıyla + 3 adette sistem fanıyla çalışıyor.
Buna ek olarak eğer işlemci de kule tipi soğutucu kullanacaksanız, bir de ekran kartının kendi fanları olacaksa... :D

Geri
Yukarı