Gamepower Warcry vs. Gametech Archon

Daha fazla  
Herkese merhaba, bir arkadaşa sistem topladım fakat aldığı kasa dar olduğu için her ne kadar sıvı sogutma olsa da pek işe yaramıyor o dar kasada. Bende kendi kasamı gösterdim, böyle kasa ister misin diye. (bende orijinal markası olan Lian Li kasası mevcut). Çok pahalı geldiğini ve alternatifleri olup olmadığı sordu. Bende en cok tanınan Gamepower Warcry kasa ve Gamatech Archon kasa önerdim aralarındaki fiyat farkı 100 TL fakat warcry de 6 fan gamatech te ise 9 fan mevcut. Topladığımız sistem çift RX 6900XT 3'lü sıvı sogutucu vs var tam böyle içi boş bir kasa istiyor ve alternatif olarak 2 kasa var bu şekil. Siz olsanız hangisini önerirdiniz. Veya kullanan arkadaşlar varsa yaşadığı artıları ve eksileri ile beraber yazarlar ise çok mutlu olurum. Bir şey daha diyeceğim. Bu kasalardan birisini kullanan arkadaşlar varsa eğer kontrolcülerinde sıkıntı olup veya hava sirkülasyonu konusunda kötü olan bir kullanıcı varsa belirtebilir mi? Ben hep bir ürünün gerçek kaliteli ve orijinal marka veya model alması yönündeyim ama şimdi herkesin durumu aynı değil ve sonuçta bilgisayar bu en iyi sistemi toplayıp 150 bin TL gömüp sadece alınmadık bir tek şey kaldı o da kasa elindeki son fiyat 1700 TL ve bu 2 kasa tam onun elindeki ücretleride çok rahat karşılıyor.

Edit: Dediğim fiyat gerçekten doğru 2 adet 4TB M.2 NVMe SSD 3 adet 2 TB'den HDD Team grup model 64 GB RAM 5600 MHz (yurt dışından getirtildi) ve sadece DDR5 64 GB RAM 18.500 TL çift ekran kartı işlemci vs derken gerçek manada 146 veya 148 bin TL tuttu alınan ürünler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@P R O F O U N D Gamepower warcry kullanıyordu sanırım yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Bu arada 360mm sıvı soğutucu sığdırmaya çalışıyorsanız P500A'nın üst tarafına sığabilir drgb olmayan versiyonu bütçesinin biraz üstünde.

Gamatech Archon'u hiç duymadım ancak Archon'un arka kapak cam olduğu için Warcry'in hava sirkülasyonu daha iyi diyebiliriz. Üstelik, sıvı soğutma takılcaksa 6 fan yeterli.
Gamepower Warcry kasasının Lian Li O11'den tek farkı malzeme kalitesi.
Warcry kasası her şeyiyle iyi bir kasadır ancak daha iyi bir soğutma performansı bekliyorsanız fanları intake yönüne çevirmeniz gerekiyor.
Kontrolcüsü de gayet başarılı.
Özellikle anakart konumlandırması çok iyi düşünülmüş. Tam ortalıyalıyabiliyorsunuz.
Fakat piyasada çok popüler olan Liquid Freezer sıvı soğutucusunun radyatörü üste sığmıyor.
Çok kalın geliyor. Çok popüler olduğu için bunu belirtmekte fayda var.

Kasadan memnunum.
Fakat,
fanların malzeme kalitesi düşük, yaprakları biraz hafif kalıyor ki bunu sessizlik için üretildiğine bağlıyorum ayrıca bu bir performans sıkıntısı değil. Esas sıkıntı fanların aydınlatmasından Lian Li performansı beklenmemeli. Tek baş ağrıtacak sıkıntısı budur fakat ilerde fan değişikliğiyle çözülebilecek bir olay.

Son düzenleme:
@P R O F O U N D Gamepower warcry kullanıyordu sanırım yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Bu arada 360mm sıvı soğutucu sığdırmaya çalışıyorsanız P500A'nın üst tarafına sığabilir drgb olmayan versiyonu bütçesinin biraz üstünde.

Dediğiniz kasaya baktım ama çok farklı kasa normalde istenilen içi boş rahat bir kasa. Yazdığım kasalar aynı tipte içi bom boş olan kasalar. Yine de cevap için teşekkür ederim.
Gamatech Archon'u hiç duymadım ancak Archon'un arka kapak cam olduğu için Warcry'in hava sirkülasyonu daha iyi diyebiliriz. Üstelik, sıvı soğutma takılcaksa 6 fan yeterli.
Gamepower warcry kasasının Lian Li O11'den tek farkı malzeme kalitesi.
Warcry kasası her şeyiyle iyi bir kasadır ancak daha iyi bir soğutma performansı bekliyorsanız fanları intake yönüne çevirmeniz gerekiyor.
Kontrolcüsü de gayet başarılı.
Özellikle anakart konumlandırması çok iyi düşünülmüş. Tam ortalıyalıyabiliyorsunuz.
Fakat piyasada çok popüler olan Liquid Freezer sıvı soğutucusunun radyatörü üste sığmıyor.
Çok kalın geliyor. Çok popüler olduğu için bunu belirtmekte fayda var.

kasadan memnunum.
Fakat,
fanların malzeme kalitesi düşük, yaprakları biraz hafif kalıyor ki bunu sessizlik için üretildiğine bağlıyorum ayrıca bu bir performans sıkıntısı değil. esas sıkıntı fanların aydınlatmasından Lian Li performansı beklenmemeli. Tek baş ağrıtacak sıkıntısı budur fakat ileride fan değişikliğiyle çözülebilecek bir olay.

Dediklerinizden birkaç bilgi sahibi oldum. Biliyorum warcry ve Lian Li arasındaki tek fark kalite olması ama şöyle bir şey var, warcy Lian Li kasanın aynısını yaparken birden fazla hata yapmışlar. Yaklaşık olarak söyleyebilirim. Kendi kullandığım ve zamanında 900 TL'ye aldığım Lian Li kasa ile warcry i karşılaştırdığımda toplam 9 girişin olmadığını gördüm. Şimdi ne alaka yazıcaksınız ama PSU'nun üstünde normalde SSD'lerin sıcak kalmaması için Lian Li de 4 giriş SSD yeri mevcutken warcry de ise o girişler yok ve SSD kasa içinde ısınıyor normal olarak. Ha bana göre eksi bir şey değil. Ama konu kasanın hava sirkülasyonu ve soğutması ile ilgiliyse. Bunları çoğu kişinin bilmesi lazım. Ben şu anli anli kullanıyorum ama bunu 3 sene önce 900 TL civarında aldım. Warcryler o zaman 560 ile 690 TL arasındaydı. Ama fazla bulunmuyordu böyle kasalar. Bir YouTuber sayesinde çoğaldı böyle kasalar ve çok güzel bir yardımlaşma olmuş zamanında. :D Corsair sıvı soğutucu almış ve ekran kartları da sıvı soğutmalı anakartın arka plakasında ve kuzey güney körülerindede sıvı soğutması var. Kasada tek sıcaklık veren parça tahminen HDD ve SSD'ler olacak ama ekran kartları üst üste geleceği için onlardandaısı geleceğine bir şüphem yok. Fan olayını bilmiyorum. Gamepower markasının adreslenebilir olan bir fanı var hem çok kaliteli hem yaprakları kalın ses olarak da ortalama bir düzeyde. Müşterilerime genellikle stok bitmez ise hep o fanlardan aldırtıyorum aldırtmaya devam edeceğim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı