Gamepower Warlock Compact Firmware Update Sonrası Bozuldu

Clipss12

Centipat
Cihazın resmi sitesinde bir Firmware Update vardı. Ben indirdim, cihaza kuruldu. Bir anda ışıkları kesildi ve klavyededen haber alamamaya başladım. Şimdi o sorun düzeldi fakat şimdi Caps Lock ve NumLock ışığına olan erişimim kayboldu. Başka bilgisayara taktım onda da aynı şekilde yanmıyor.
Ek olarak klavyenin kontrol uygulaması bile açılmıyor?
Nasıl düzeltebilirim?

Şikayetvara yazan biri olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Klavye ye erişimin yoksa.
Windows logosuna sağ tıkla Aygıt Yöneticisi'ni aç klavyenin yazılımını kaldır (sağ tıkla özellikler bölümünden gelişmiş kaldırma ile yazılımı ile birlikte sil). Yukarı bölümden donanım değişikliklerini taraya basarak klavyeyi yeniden tanıt.
Ben klavyesiz bunlara uğraşamam diyorsan garip bir yöntem;
Bilgisayarın açma düğmesine bas açılmadan yeniden gücü kes (5 kere tekrarlasan yeterli) kurtarma modu açılacak gelişmiş kurtarma seçeneklerinden başlangıç modunu değiştir gibi bir şey vardı - güvenli modu açıp klavye sürücüleri silmeyi deneyebilirsin.

Garanti çözüm
Kurtarma modunda iken veya güvenli modda iken sistem geri yükleme yaparak Firmware yüklendiğin bir zamana getirebilirsin bilgisayarı.

Nasıl yani bu klavyenin Firmware güncellemesi mi var? Her şeyi çalışır hale getirebilirseniz bende yükleyeceğim. Şu an tehlikeli gözüküyor. Yedekleme yazılımını bulursan senin için yedekleyebilirim. Net bir şey bulamadım şu an. Aynı klavyeden var bende.

Son düzenleme:
Bende de aynı sorun var klavye çalışıyor fakat Caps Lock ve NumLock ışıkları çalışmıyor.

Evet benim de aynı şekilde. Ne yapmayı planlıyorsunuz? Ben Gamepower ithalatcı firmasına ve Gamepower resmi maillerine mail attım. 2 gündür dönüş gelmedi. Garantiye vermeyi hazırlanıyorum.

Nasıl yani bu klavyenin Firmware güncellemesi mi var? Her şeyi çalışır hale getirebilirseniz bende yükleyeceğim. Şu an tehlikeli gözüküyor. Yedekleme yazılımını bulursan senin için yedekleyebilirim. Net bir şey bulamadım şu an. Aynı klavyeden var bende.

İlginiz için teşekkür ederim. Eğer bahsettiğiniz gibi bir program bulursanız haberdar edersiniz. Ayrıca belirttiğim gibi Firmware Update yapmayın. Zaten pek de bir özellik gelmiyor. Aksine olan özelliği bozuyor.

Klavye ye erişimin yoksa.
Windows logosuna sağ tıkla Aygıt Yöneticisi'ni aç klavyenin yazılımını kaldır (sağ tıkla özellikler bölümünden gelişmiş kaldırma ile yazılımı ile birlikte sil). Yukarı bölümden donanım değişikliklerini taraya basarak klavyeyi yeniden tanıt.
Ben klavyesiz bunlara uğraşamam diyorsan garip bir yöntem;
Bilgisayarın açma düğmesine bas açılmadan yeniden gücü kes (5 kere tekrarlasan yeterli) kurtarma modu açılacak gelişmiş kurtarma seçeneklerinden başlangıç modunu değiştir gibi bir şey vardı - güvenli modu açıp klavye sürücüleri silmeyi deneyebilirsin.

Garanti çözüm.
Kurtarma modunda iken veya güvenli modda iken sistem geri yükleme yaparak Firmware yüklendiğin bir zamana getirebilirsin bilgisayarı.

Hocam Firmware güncellemesi olduğu için cihazın içine işlendi. Artık kaçarı yok. Başka bilgisayarlarda da aynı problem oluyor. Tek çare yeni Firmware.

Sanırsam bir çözüm yolu buldum. Bu yazılımı indir ve kur. Klavyeni bağla ve yanında 2. klavye olsun. (100 üzeri tuşlu büyük klavye olsun 2. klavye. Laptopun klavyesi ile yapmaya çalışırsan diğer bilgisayarlarda yanlış çıkıyor.)
Yazılımı açtıktan sonra ekranda çıkan klavye resminin üzerinde çalışmayan tuşların üzerine tıkla. Key Assigments'a bas. Koyu gri gözüken yere fare ile tıkla. Öbür klavyeden basması gereken asıl tuşu gir. Ok'a bas. Sonra Apply'a bas. Böyle bozuk olan tüm tuşları tek tek düzeltebilirsin. (Kullanmadığın tuşun birine NumLock tuşunu ata.)
  • İşe yaramazsa Profile 2'ye bas sol üstteki menüden sonra Apply ve Ok bas.
  • Hala görmüyorsa Aygıt Yöneticisi'ni aç ve resimdekileri yap. Cihaza sağ tıkla ve Cihazı kaldır'a bas. Sorarsa aygıt yazılımını Sil'i tikle.
1.png

Bu resimdeki gözüken yoldaki sürücüleri cihazı aygıt yöneticisinde seçerek sağ tıkla aygıt yazılımını güncelle diyerek klavyene yükle.

2.png
Hiçbiri işe yaramadıysa geriye sadece özel bir cihaz ile çalışan klavyeden Firmware dosyasını çekip bozuk klavyeye yüklemek kalıyor. Elimde o cihazı yok maalesef. Elektronik tamiri yapan bir dükkandan bulunabilir belki.

Son düzenleme:
Sanırsam bir çözüm yolu buldum. Bu yazılımı indir ve kur. klavyeni bağla ve yanında 2. klavye olsun. (100 üzeri tuşlu büyük klavye olsun 2. klavye. Laptopun klavyesi ile yapmaya çalışırsan diğer bilgisayarlarda yanlış çıkıyor.)
Yazılımı açtıktan sonra ekranda çıkan klavye resminin üzerinde çalışmayan tuşların üzerine tıkla. Key Assigments'a bas. Koyu gri gözüken yere fare ile tıkla. Öbür klavyeden basması gereken asıl tuşu gir. Ok'a bas. Sonra Apply'a bas. Böyle bozuk olan tüm tuşları tek tek düzeltebilirsin. (kullanmadığın tuşun birine NumLock tuşunu ata.)
  • İşe yaramazsa profile 2'ye bas sol üstteki menüden sonra apply ve ok bas.
  • Hala görmüyorsa Aygıt Yöneticisi'ni aç ve resimdekileri yap. Cihaza sağ tıkla ve cihazı kaldır'a bas. Sorarsa aygıt yazılımını Sil'i tikle.

Bu resimdeki gözüken yoldaki sürücüleri cihazı aygıt yöneticisinde seçerek sağ tıkla aygıt yazılımını güncelle diyerek klavyene yükle.

Hiçbiri işe yaramadıysa geriye sadece özel bir cihaz ile çalışan klavyeden Firmware dosyasını çekip bozuk klavyeye yüklemek kalıyor. Elimde o cihazı yok maalesef. Elektronik tamiri yapan bir dükkandan bulunabilir belki.

Teşekkür ederim ilginiz için, cihazda sadece NumLock ve Caps Lock açık veya kapalı olduğuna dair bilgilendirme ışığı ( artık ne deniyorsa :D ) çalışmıyor. Sizin dediğiniz programı indirdim fakat oradan o 2 LED'i seçemediğim için bir işe yaramadı. Klavyede çalışmayan tuş yok. Klavye sorunsuz çalışıyor lakin Caps Lock ve NumLock açık veya kapalı oldugunu gördüğümüz LED'ler çalışmıyor. (o LED'ler klavye aydınlatma moduna bağlı olarak çalışmaya başladı)

Yeni konular

Geri
Yukarı