Gamepower Windrunner alınır mı?

55superx

Megapat
Makaleler
2
R5 2600 ve B450M TUF anakart ile kullanacağım. Herhalde anakartım uyumlu olmadığı için RGB yanmayacakmış ama önemli değil.

Soğutma olarak nasıldır? İşlemcime yapacağım muhtemel 4.1 veya 4.2 GHz OC değerini 65-75 derecede tutabilir mi?
Ek olarak bunlar da var:

Hepsini indirim bekleyip alacağım fiyatlar şuan pahalı. Sizce hangisi ?

Son düzenleme:
Arctic Freezer 34 eSports DUO alabilirsin.

GamePower modelinin fanı statik basınçlı bile değil ayrıca tek bir tane fanı var.
Arctic Freezer 34 Duo alabilirsiniz. 120mm sıvı soğutma iş yapmaz.
Herkes bunu önermiş. Bana R5 2600 işlemcimi 4.2GHz hıza OC yaptığımda sıcaklığı 70 derece altında tutacak bir soğutucu lazım. Bu model bu konuda işimi görür mü ?

Gamepower olanı sorma nedenim fiyatın 170 liraya kadar düşmesi. İşimi görecekse yarı fiyata onu almak bence daha mantıklı olur. Tek sorun fansa fan eklerim.

Mesele blok ve borular ile de alakalı. Gamepower olan nasıl bilmiyorum ama Freezer 34 DUO'u kendim test ettim. 150W gücü 70 derece altında tutabiliyor (sıvı metal delidli X3470). Ve çok sessiz.

Mesele blok ve borular ile de alakalı. Gamepower olan nasıl bilmiyorum ama Freezer 34 DUO'u kendim test ettim. 150W gücü 70 derece altında tutabiliyor (sıvı metal delidli X3470). Ve çok sessiz.
Peki sizce H45 mi 34 DUO mu daha iyi ?
Bir de bunlar sıcaklığı en fazla 3-5 derece düşürür alma diyenler var. Çok kararsız kaldım.

Önemli olan sadece işlemciyi ne kadar soğuttuğu ve ilerde çok daha güçlü işlemciler takarsam onları da beslemesi. Aslında 240mm sıvı soğutma alacaktım ama kasama uyumlu değilmiş 😟

Sessizlik umrumda değil çünkü kasam zaten odayı inletmeye yetiyor. Sesli de çalışsa duyamam zaten 😀

Peki sizce H45 mi 34 DUO mu daha iyi ?
Bir de bunlar sıcaklığı en fazla 3-5 derece düşürür alma diyenler var. Çok kararsız kaldım.

Önemli olan sadece işlemciyi ne kadar soğuttuğu ve ilerde çok daha güçlü işlemciler takarsam onları da beslemesi. Aslında 240mm sıvı soğutma alacaktım ama kasama uyumlu değilmiş 😟

Sessizlik umrumda değil çünkü kasam zaten odayı inletmeye yetiyor. Sesli de çalışsa duyamam zaten 😀
Ben Freezer 34 DUO alırdım neden; high end sistem dizip NZXT takmadıkça sıvı soğutma takacağımı düşünmüyorum

3-5 derece düşürürden ziyade şöyle bakmak lazım; Zalmanın stokvari bir soğutucusunu işlemcim aynı OC'de iken denemiştim, 90 dereceyi geçirtip thermal throttling yapıyordu. Stok şekilde ise sorun yoktu 60-70-80 lerde dolaştırıyordu. Nic C4 taktım ve aradaki fark şöyle oldu; 2 kat daha sessiz şekilde 70 dereceyi geçmiyor, üstelik işlemcim 140W tüketimleri görüyor stres testinde.

Yani 5 derece düşürse bile o düşürme şeysi size zaten OC emniyet eşiği sağlıyor. Ayrıca daha sessiz şekilde yapıyor. Freezer 34 DUO arkadaşımda var ve uzay montaj sisteminde yemin ederim max hızda beni rahatsız etmiyordu. Sizin için önemli değilse; sadece ömür ve sağlamlık açısından bile 34 DUO alırdım.

150W güç tüketen (X3470) delidli bir işlemciyi 66 derece altında tutabilen Freezer 34 DUO varken bence H45'e gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı