GameSatış - satış sonrası vergi zorunluluğu

salegame

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, www.gamesatis.com sitesinde satıcı olarak satış yapmaktayım, parayı transfer ederken Ininal hesabıma gelmektedir. Vergi zorunluluğum mevcut mudur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam haklısınız ama GameSatış'ta gelirim küçük bir rakam değil ve bundan fatura kesmem gerekiyor diye düşündüm ve forumda danışmak istedim.

İnternet üzerinden elde ettiğiniz her gelir için vergi vermek zorundasınız diye biliyorum. Satış yaparken ve para çekilirken verilen komisyonlar aracıya (Gamesatış) verilir. Teorik olarak evet fatura kesip vergi ödemek zorundasınız. (1TL'lik satış dahi yapsanız.) Detaylı bilgi için bir muhasebeci ile iletişime geçebilirsiniz.

Siz para çekerken site üzerinden çekiyorsunuz, site fatura kesiyordur diye düşünüyorum. Bunu burada değil site ile görüşmeniz lazım. Parayı şirket üzerinden çekiyorsunuz.

Siz para çekerken site üzerinden çekiyorsunuz, site fatura kesiyordur diye düşünüyorum. Bunu burada değil site ile görüşmeniz lazım. Parayı şirket üzerinden çekiyorsunuz.
O mantıkla giderseniz Twitch, YouTube gibi kaynaklardan elde edilen gelirler için hiçbirinden vergi ödemenin söz konusu olmaması gerek. Ancak sistem öyle işlemiyor.

O mantıkla giderseniz Twitch, YouTube gibi kaynaklardan elde edilen gelirler için hiçbirinden vergi ödemenin söz konusu olmaması gerek. Ancak sistem öyle işlemiyor.
Söylediğiniz siteler ile bahsi geçen sitenin kategorisi bir değil. Bu tarz siteler yaklaşık 20 yıldır bu tarz işlerle uğraşan siteler. Her duruma kılıfları var, sistemin açıklarını bilirler. Eşya satma yöntemiyle yüzbinlerce lira para aklanıyor bu sitelerde. :)

Merhaba, www.gamesatis.com sitesinde satıcı olarak satış yapmaktayım, parayı transfer ederken ıninal hesabıma gelmektedir. Vergi zorunluluğum mevcut mudur?

Eğer düzenli olarak aylık para kazanıyorsanız ödemeniz lazım fakat eğer 1-2 seferlik satıştan para kazandıysanız vergi ödemeniz gerekmez diye düşünüyorum. Ama muhasebeciyle konuşun.

Yeni konular

Geri
Yukarı