Gametech Freezer HD2.0 vs Snowman M.200

krejwd

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Hangisi daha iyi, islemcim 2200G. Stok sogutucudan biraz daha iyi olsa yeterli, O.C yapmayacagim zaten. Ayrica alma amacim gorunus olarak guzel durmasi, alınır mı yoksa parayi cope atmak mi olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
HD2.0 daha iyi. 2 fan ile geliyor. M.200'de Combo bile satın alsan tek fanlı yolluyorlar genelde.
Ek olarak HD2.0'ın LED aydınlatması yukarıdan bakıldığında gözüküyor. Hoş bir detay.

Ben bu konuyu actim ama en ufak bildirim gelmedi. Yanıtlarıniz icin hepinize tesekkurler fakat aklima takilan bir soru var. Sizce sirf gorunus ve biraz sicaklik dusmesi icin 90 TL masraf yapmaya deger mi? Ve bu urunun kalitesi cok mu kotu de bu kadar ucuza satiliyor? Son sorum ise 90 TL'ye kasaya 2 tane fan almak mi yoksa bunu almak mi daha mantıklı?

@Mehmet A @BerkayZ87

Son düzenleme:
Ben bu konuyu actim ama en ufak bildirim gelmedi. Yanıtlarıniz icin hepinize tesekkurler fakat aklima takilan bir soru var. Sizce sirf gorunus ve biraz sicaklik dusmesi icin 90 TL masraf yapmaya deger mi? Ve bu urunun kalitesi cok mu kotu de bu kadar ucuza satiliyor? Son sorum ise 90 TL'ye kasaya 2 tane fan almak mi yoksa bunu almak mi daha mantıklı?

@Mehmet A @BerkayZ87
90 TL için iş görür. Ucuz olma sebebi 90mm fanlı olması ve 2 bakır bulundurması. Giriş seviyesi çoğu ürünün fiyatı böyle. 90 TL'ye über kalite beklememek gerek. Ama işini görüyor mu, görüyor.

2200G yi soğutmak kolay. Eğer bütçen zor durumda ise en ucuz M200 ü alabilirsin. HD2.0 daha iyi ama çok da fark etmez.

2200G'yi soğutmak kolay hocam evet ama zaten gorunus amacli aliyorum biraz da. En azindan bir 8-9 derece fark etmez mi? M200 ile fiyat farki yok bunu tercih edecegim alırsam.

90 TL için iş görür. Ucuz olma sebebi 90mm fanlı olması ve 2 bakır bulundurması. Giriş seviyesi çoğu ürünün fiyatı böyle. 90 TL'ye über kalite beklememek gerek. Ama işini görüyor mu, görüyor.

Sagolun hocam ama yine de aklimda hala bir suphe kaldi, sizce sirf gorunus ve ufak bir sicaklik dususu icin alinir mi yoksa stok soğutucuyls yoluma devam mi etmeliyim? Butceyi fazla arttirmak istemiyorum cunku bu para bana biraz yoktan gelecek gibi yani bir daha ustune para koyup strese girmek istemiyorum değmeyecekse.

@Mehmet A @BerkayZ87

Stok soğutucuya göre düşüşün her türlü olur. Şu anki sıcaklıklarını bilmiyorum gerçi. Şu an ısınmıyorsa işlemcin, pek de gerek yok açıkçası. Ama görünüş için alınır. Güzel gözüküyor. 90 TL'ye sunduğu performans da gayet iyi. Bi' arkadaşım 10400F kullanıyordu, P95 testinde stok soğutucuyla 76 derece görüyordu HD2.0 aldı 63 dereceyi geçmedi.

Stok soğutucuya göre düşüşün her türlü olur. Şu anki sıcaklıklarını bilmiyorum gerçi. Şu an ısınmıyorsa işlemcin, pek de gerek yok açıkçası. Ama görünüş için alınır. Güzel gözüküyor. 90 TL'ye sunduğu performans da gayet iyi. Bi' arkadaşım 10400F kullanıyordu, P95 testinde stok soğutucuyla 76 derece görüyordu HD2.0 aldı 63 dereceyi geçmedi.

Yardim ettiğiniz icin teşekkür ederim hocam, biliyorsunuz bu devirde para kolay kazanilmiyor. Yoktan yerden gelecek bir para olsa dahi insan 2 defa dusunuyor. Alacagim zaman eger hala ayni fiyatta olursa HD 2.0 alacagim.

Geri
Yukarı