Gametech Freezer Pro 2 kablolaması nasıl yapılır?

oakin

Centipat
Daha fazla  
İyi akşamlar az önce Arctic MX-4 ve Gametech Freezer Pro 2 fanlı kule tipi soğutucu siparişi verdim. Ama düşünmediğim bir konu vardı. Benim anakartta 1 CPU fan 1 tane de kasa fan grişi var. Ön ve egzoz fan çoklayıcı ile kasa fana takılı bulunuyor. Şimdi ben gelen soğutucudaki fanların kabloyu nereye takacağım? 4 pin olduğu yazıyordu satıcıda. Soğutucuda bulunan fanların tek bir kablo ile birleştirildiğini sanmıyorum ikisinin kablosu ayrıdır. Fanlardan birisi iptal mi olacak şimdi? Ona göre siparişi iptal edip tek fanlı kule tipi siparişi vereceğim. Ne yapabilirim?

Alfais 5025 Fan Çoklayıcı Y PWM 4 pin Splitter Çoklayıcı Switch Kablosu : Amazon.com.tr: Bilgisayar bu ürünü alsam çoklanan kısımlara fanları taksam ana ucu cpu fan girişine takabilir miyim?

Son düzenleme:
Soğutucudaki iki fanın kablosu birleştirilmiş bir şekilde gelir. Bunu anakarttaki CPU fan kısmına takarsın. Kasa fanlarını da anakarttaki cha fan kısmına takarsın. İstersen fan çoklayıcı alıp fan sayısını arttırabilirsin.

Soğutucudaki iki fanın kablosu birleştirilmiş bir şekilde gelir. Bunu anakarttaki CPU fan kısmına takarsın. Kasa fanlarını da anakarttaki case fan kısmına takarsın. İstersen fan çoklayıcı alıp fan sayısını arttırabilirsin.
bakalım gelince artık bileşmiş gelirse çok iyi olur yada içinden y kablo çıkarsa ama diğer durumda y kablo alıp onun gelmesini beklicem

Daha önce 2 defa kule tipi soğutucu aldım ikisi de aynı şekilde tek sokette birleştirilmişti. Bu da o şekilde gelir merak etme.

Geri
Yukarı