GameZZers vb Sitelerin Ucuza Oyun Satmalarının Gerçek Sebepleri

Gift yoluyla verilen ürünlerde, oyunu aldıktan sorun çıkma ihtimali yok değil mi? Hediye verilebnoyunların iade edilmesi için, iki tarafın da onay vermesi gerekiyormuş.

Iade edilmekten ziyade bütün hesabın ban yemesine bile sebep olabilir. 50-60 liraya ucuza alacam derken tüm Steam hesabı gider sonra. Steam subreddit'e gidip bakın insanlar her gün hesabım çalındı diye konu açıyor adamın birinin hesabı çalındıktan bir gün sonra plati'de satılmış. Tabi hiçbir şey olmama ihtimali de var ama şöyle düşünün siz 3-4 sene şimdi emek verip hesap dizerken sırf seneler önce yaptığınız tek bir alışveriş yüzünden hesabınız kapatılıyor o yüzden daimi bir risk var hep bunun hesabını yapıp alın.

Iade edilmekten ziyade bütün hesabın ban yemesine bile sebep olabilir. 50-60 liraya ucuza alacam derken tüm Steam hesabı gider sonra. Steam subreddit'e gidip bakın insanlar her gün hesabım çalındı diye konu açıyor adamın birinin hesabı çalındıktan bir gün sonra plati'de satılmış. Tabi hiçbir şey olmama ihtimali de var ama şöyle düşünün siz 3-4 sene şimdi emek verip hesap dizerken sırf seneler önce yaptığınız tek bir alışveriş yüzünden hesabınız kapatılıyor o yüzden daimi bir risk var hep bunun hesabını yapıp alın.
Gift olarak alınan oyundan kimse ban yemez, oyun gider. Bilmediğin konu hakkında böyle konuşma kardeşim.

Gift olarak alınan oyundan kimse ban yemez, oyun gider. Bilmediğin konu hakkında böyle konuşma kardeşim.

Elektronik alışveriş söz konusu olduğunda hiçbir şey imkansız değil, her platformun kendine göre kuralları & sözleşmeleri olur eğer platform sahibi şaibeli bir işe karıştığına karar verirse her şeyi yapabilir.Ben sadece böyle bir şeyin olasılığından bahsettim o kadar. Sizi bu konuda yetkin yapan %100 bir bilgi kaynağınız varsa paylaşın yoksa insanları neyi bilip bilmedikleri hakkında suçlamayın.

Bilmediğin konu hakkında böyle konuşma kardeşim.

Haksız sayılmaz aslında.

"Hileyle Kazanılan Steam Hediyelerinin Kabul Edilmesi

Tanımadığınız bir kullanıcıdan gelen hediyeleri hiçbir zaman kabul etmeyin. Sahtecilik yoluyla elde edilmiş hediyelerle ilişkili tüm hesaplar askıya alınabilir"

Satın aldığınız yerin ve kullanıcının güvenilir olması bu yüzden büyük önem taşıyor. Eğer çalıntı kartlarla işlem yapıyorlarsa ve siz bu kişilerden alışveriş yaparsanız hesabınızın askıya alınması söz konusu.

Bu tarz hesap satan yerlerden pek hayır gelmez, arkadaşın dediği gibi sitenin ismi bile gülünç. Bu tarz yerler her geçen gün çoğalıyor.
Oyunfor, BursaGB, Durmaplay, gibi yerler güvenlidir, key veya hediye olarak teslim veriliyor.

Benim bildiğim kadarıyla, örneğin kişi çalıntı kredi kartı ile harcama yaptığı zaman steam oyunun lisansını iptal eder ardından kişiye ceza uygular. Yaşamış arkadaşlarımda var.

Bende bir zamanlar cracking işi ile uğraşıyordum.

Elimde 900 tane Origin hesabını ele geçirdiğimi bilirim. Tabii şifre değiştiremiyorsun. Sadece hesabın şifresi var. Hatta ilk orijinal oyunum da o şekilde.

Arkadaşlar, oyun hesabı alıp satmayın (PS4 ve Xbox One sahipleri dışında) elinizde patlar. Karşı tarafında bir sorumluluğu yok. Indirim kovalayın. Bulgura giderken eldeki pirinçten olmayın :)

Bu tarz hesap satan yerlerden pek hayır gelmez, arkadaşın dediği gibi sitenin ismi bile gülünç. Bu tarz yerler her geçen gün çoğalıyor.
Oyunfor, BursaGB, Durmaplay, gibi yerler güvenlidir, key veya hediye olarak teslim veriliyor.

Benim bildiğim kadarıyla, örneğin kişi çalıntı kredi kartı ile harcama yaptığı zaman steam oyunun lisansını iptal eder ardından kişiye ceza uygular. Yaşamış arkadaşlarımda var.
Kardeşim eğer kendi hesabından çalıntı kartla alışveriş yaparsan ve kart sahibi durumu fark edip bankaya başvurursa hesabın ban yer. Ama sana gift olarak çalıntı kartla alınmış oyun gelirse ve ibraz edilirse bankaya gift atılan oyunlar geri gider.
Haksız sayılmaz aslında.

Tanımadığınız bir kullanıcıdan gelen hediyeleri hiçbir zaman kabul etmeyin. Sahtecilik yoluyla elde edilmiş hediyelerle ilişkili tüm hesaplar askıya alınabilir"

Satın aldığınız yerin ve kullanıcının güvenilir olması bu yüzden büyük önem taşıyor. Eğer çalıntı kartlarla işlem yapıyorlarsa ve siz bu kişilerden alışveriş yaparsanız hesabınızın askıya alınması söz konusu.
Haksız demedim, yanlış bilgi var. Bu işlerin eskiden içerisinde biri olarak söylüyorum size. Steam hesabından hangi hesapta satın alım gerçekleştiyse o hesap ban yer. Gift atılmış hesap değil. Oh kardeşim ben alayım bi çalıntı kart atayım ona buna gift ban yesin hesabı. Akıl var mantık var.

Haksız sayılmaz aslında.

Gamesatis üzerinden çok alışverişim oldu. Sizce sorun olur mu?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı