Gaming gecesinde indirime girecek Intel i5-13400F - RX7800 XT sistem alınır mı?

SSD ve kasa değişimi mutlaka söyledim zaten ama diğer dediğiniz parçalar ileride upgrade edilebilir çünkü o kadar pahalı olmayan parçalardan bahsediyoruz.

Ayrıca canavar gibi bir karttan bahsediyoruz en az 5 yılı net var üst seviyelerde tutmak için.

Canavar gibi karttan kasıt ekran kartıysa katılıyorum, ama aşağı yukarı %20 daha ucuz fiyata daha iyi bir AMD işlemci yine aynı şekilde AM5 anakart alınabilir ve ileride kabul edelim ki Intel'e göre daha rahat upgrade edilir. Ryzen 7500FDEN 7800x3D upgradei bile çağ atlamak gibi ve bunu sadece 5-6k fark ile yapıyorsun.

Geçen hafta cuma günü bu sistemin AMD hali indirime sokuldu ve fiyatı inanılmaz iyiydi, bence acelesi yoksa satın alacak arkadaşın AMD sistem indirimi kovalaması gerekir.

Yine de karar arkadaşın tabii, ben fikrimi söylemek istedim.

Canavar gibi karttan kasıt ekran kartıysa katılıyorum, ama aşağı yukarı %20 daha ucuz fiyata daha iyi bir AMD işlemci yine aynı şekilde AM5 anakart alınabilir ve ileride kabul edelim ki Intel'e göre daha rahat upgrade edilir. Ryzen 7500FDEN 7800x3D upgradei bile çağ atlamak gibi ve bunu sadece 5-6k fark ile yapıyorsun.

Geçen hafta cuma günü bu sistemin AMD hali indirime sokuldu ve fiyatı inanılmaz iyiydi, bence acelesi yoksa satın alacak arkadaşın AMD sistem indirimi kovalaması gerekir.

Yine de karar arkadaşın tabii, ben fikrimi söylemek istedim.

Ek olarak en ufak RAM upgrade yapmak istediğinde arkadaş elinde 2 tane 8 GB RAM kalacak, ikinci elde satmakla uğracak. Tek slot 16 GB olsa yine neyse diyeceğim bir 16 daha alır takardı ama şu an 32 yapması için 2x16 GB alması gerekecek vs.

Sistemin eksileri artılarından daha fazla bence.

32K fiyattan girdi. Alınır mı?

Hocam 4-5k farkla (pazarlık yapılabilir yazmış) belki daha az bir farkla kapalı kutu 4070SUPEr sistem alınabilirken, bu sistem bence alınmaz. Sizin yerinizde olsam ya attığım ilan gibi goat V4 (kapalı kutu olmak şartıyla) ve eğer istanbuldaysanız vs. bu ilanları kovalarım ya da daha iyi bir sistem yapılana kadar beklerim. Karar sizin.

Hocam 4-5k farkla (pazarlık yapılabilir yazmış) belki daha az bir farkla kapalı kutu 4070SUPEr sistem alınabilirken, bu sistem bence alınmaz. Sizin yerinizde olsam ya attığım ilan gibi goat V4 (kapalı kutu olmak şartıyla) ve eğer istanbuldaysanız vs. bu ilanları kovalarım ya da daha iyi bir sistem yapılana kadar beklerim. Karar sizin.
Dostum alırsam taksitle alacağım. Sahibindene elden nakit veremem.

Peki bu sistem net 2k sistemi mi? En güzel performans için?
Ekran kartı rtx serisinde sizce hangisine denk?

Dostum alırsam taksitle alacağım. Sahibindene elden nakit veremem.

Peki bu sistem net 2K sistemi mi? En güzel performans için?
Ekran kartı RTX serisinde sizce hangisine denk?

4070 rakibi diye biliyorum ben. Ama daha iyi bilen birileri vardır illa. Bence 2K oynatır ama ileride upgrade yapmak istediğinde hem RAM hem anakart/işlemci yoracak seni. O yüzden ısınamadım ben. Geçen hafta bu sistemin aynısı 7500F ile indirime girdi. O daha mantıklıydı. Acelen yoksa hala beklemeni öneririm ben AM5 bir sistem için.

Geri
Yukarı