İnceleme Gaming.gen.tr deneyimi ve Mantis 6800 sistem incelemesi

Arkadaşıma sistem toplamak için yola çıktığımızda özellikleri biraz inceledim ve sistemi çok beğendim. Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Karar vermemizde yardımcı oldu.

@CS Relboron 2k ultra oyun deneyiminiz nasıldı? Ultra ayarlarda akıcılık sağladınız mı? Benim sorunum var diye garantiye ekran kartını gönderdim sizde rdr 2 vs oyunlarda tahminimce 2k ultra da 70 60 fps alıyorsunuzdur denemiştim beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

Rdr2 ultrada 80 90 alıyordum hocam, fsr kalite modunda oynadım bir süre 110 120 lerde geziyordu fps. Onun dışında oynadığım tüm oyunlarda herhangi bir akıcılık problemi yaşamadım.Sorununuz neydi ekran kartıyla alakalı?

Sorunu bulamadım hocam o yüzden ekran kartından dır diye verdim garantiye mesela RDR2 Ultra 2K da 80 veya 70 FPS iken bir donma kasma yaşadınız mı? Bende oyun oynanmayacak kadar kasıyordu halbuki FPS 70 80 civarıydı onun dışında Cyberpunk'da FPS 80 olmasına rağmen acayip kapsıyordu şaka gibi gerçekten monitörünüz nedir?

Bir sorun yaşamadım, monitörüm asus tuf vg27AQZ 2k.

Hocam benzer zamanda (ben 29 Ekim 2022 de sipariş vermiştim) aynı sistemi satın almışısız benim dikkatimi çeken işlemci ve ekran kartı ısıları oldu. İşlemci oyunlarda test etmedim fakat adia64 testinte stock fan ile 90 dereceleri zorladı. Ekran kartı FurMark testinde (skor amaçlı kısa süreli) hotspot 78-80 dereceyi buldu, oyunlarda da özel fan ayarı yapılmadığında 158-160watt güç çektiği ve Full GPU kullanımında hotspot 70 derecelerin üstüne rahat çıkıyordu. Ben olayı fan ayarı ve voltajı adrenalin ile otomatik 1Volta çekmekle çözdüm yani ASUS RX 6800 TUF Gaming OC ekran kartı bende bu değerleri veriyordu. Şu an hotspot 65 dereceleri bulduğunda ki bu 170watt güç çekmesine karşılık geliyor fan 2000 devire çıkıyor ve ısı hotspot en fazla 68 dereceye ulaşıyor 64-68 derece arası gidip geliyor normal GPU ısısı da Max 54 dereceyi görüyor. GPU ısısı ne kadar güç çektiği ile direkt ilgili. Sizin de undervolt yapmasanız bile fan ayarı ile oynadığınız kesin gibi görünüyor zira 58 derece hotspot sıcaklğında bu kartın fan hızı 1700RPM değil.

Ekran kartı için söylüyorsanız hiç bir fan ayarı ile oynamadım, ekran kartını kasaya takıp direk kullanmaya başladım. Cpu daki stok fanda aldığınız değerde yüksek geldi bana. Ben konuda belirttiğim değerleri aldım, kule tipi soğutucu almadan önce undervolt ve cpb kapatarak 65 derecelere düştüğünü gördüm ama hem ayarlarla oynamak istemediğimden hem de performans kaybı yaşamak istemediğimden stok ayarlara geri döndüm ve soğutucu aldım.

Hocam oyuna göre işlemci sıcaklığı en fazla 78 görmüş olabilir ben işlemciyi en çok ısıtan 2 uygulama tespit ettim furmark işlemci testi ve aida64 kararlılık testi bunlarla en yüksek sıcaklılıklar görülebiliyor zaten sizde bir şekilde 80 dereceyi görmüşsünüz ben 90 görmüştüm 10 derece fark belki termal macun benim beyaz ve çamur gibiydi ondan kaynaklanabilir. cpb kapatınca uv yapmadan aynı sıcaklık değerlerini bende almıştım yani max 65 derece (her türlü testte) 52 gpu 58 hotspot sıcaklığında 1700 devirde çalışmıyor fanlar ve normal olanda bu bence (özel ayar yapılmadıysa) ekran kartına uv yapmadan ve fan hızıyla oynamadan ağır oyunlarda hotspot sıcaklık 75 derecelerin üzerini görürsünüz diye düşünüyorum. sonuçta aynı ekran kartı var sizde de ve kasada aynı. fakat voldajı 0.25 düşürmek ve fan hızını arttırmak ısıda çok fark ediyor.

Merhaba kusura bakmayın konuyu tekrar açıyorum ama halla bu sistemi kulanıyor musunuz? Bende alıdım yaklaşık 1-2 aydır kullanıyorum, bazı FPS değerleini yaplaşabilir misiniz? Karşılaştırma yapmak için çünkü internete bu sistemin videoları 1-2 yıllık ve güncel değiller

Merhaba evet bu sistemi kullanıyorum. Akşam eve gittiğim de bir kaç oyun için FPS değeri paylaşırım.

Mafia 2 Definitive Edition

Dying Light 2

Spider-Man Remastered

Assasins Creed Valhalla

Dead Island 2

Oynayıp bitirdiğim RDR 2 ve 4 5 tane daha oyun var onların şuan için alamadım, fakat RDR2 Aklımda kalan FPS değeri 100-120 arasıydı.

Attığım oyunların hepsi 2K Çözünürlükte ve ultra ayarlarda. Hiç birinde FSR açık değil.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…