Gaming.gen.tr ile yaşanan hazır sistem deneyimi

Hyperionx

Kilopat
Arkadaşlar merhaba herkese, gaming.gen adlı siteden hazır sistem alacak arkadaşlara bilgi olması amacıyla direkt yaşadığım sorundan bahsedeyim.

9 Mart 2023 Tarihinde gaming.gen sitesinden MANTIS-6700XT adlı kasayı satın aldım.

Ürün 17 Mart tarihinde elime ulaştı.

Ürün geldiği gibi ekran kartını monteleyip kasayı çalıştırdım, tüm kasa fanları, işlemci fanı, ekran kartı, anakart çalışmasına rağmen ekrana bir türlü görüntü gelmedi.

Daha sonra önce hdmi kablosu, sonra farklı display port kablosu, daha sonra da farklı monitörler ile denedim fakat sonuç değişmedi.

Ürünü 20 Mart tarihinde tekrardan arıza dolayısıyla gaming.gen'e yolladım.

Kendilerine sistem tekrar ulaştıktan sonra sizin kasanızı bir sıraya koyuyorlar ve sürekli bekliyorsunuz, sistemde problem tespit edildiginde mail ve telefon yoluyla aranacaksınız diyorlar fakat öyle bir şey yok, siz aramadığınız sürece o kasa orada öylece bekliyor, sürekli adamları ittirip kasanızla ilgilenmenizi istemeniz gerekiyor

Müşteri hizmetlerinde muhtemelen 1 kişi falan çalışıyor, çünkü teknik servise ulaşmak istediğinizde 30 kisilik sıralar oluyor ve 1 saat ( mecazen değil, gerçekten 1 saat ) beklemeniz gerekiyor.

2 gün sonra teknik servisi tekrar aradığımda ekran kartımdaki vramlerin arızalı olduğunu ve iade / değişim talebiyle asus teknik servisine gönderildiğini söylediler.

Gaming.gen'in sitesinde hazır sistem alınırken sistemin teknik servis tarafından test edilip öyle ğönderildiği yazıyor bu arada. Ben de eğer ekran kartı sorunluysa neden bana gönderildigini sordugumda ise saçma bir şekilde eğer asus teknik servisi değişim raporu verirse değiştireceğiz zaten diyerek konuyu değiştiriyorlar.

Muhtemelen bana gelen kart benden önce sorun yaşamış başka bir kullanıcının kartıydı ve o kart döndü dolaştı tekrardan bana geldi.

Bu arada ben ekran kartını iade veya değişim olarak talep edemiyormuşum. Buna kendileri karar veriyorlarmış, örneğin bana RX 6700 XT ekran kartının iadesini yapsalar alacağım para 5 bin lira, çünkü sistemde indirimli fiyat üzerinden ekran kartını 5 bin lira olarak göstermişler. Yani bu ürünün bana iadesi gelse bu ekran kartı yerine RX 6600 bile alamıyorum.

Ürünün bana gelişinden sonra 18 gün geçti fakat harcadığım 20 bin lira hariç elimde hiçbir şey yok, üstelik kendileri asus teknik servisin 21 gün ürünü inceleme hakkı olduğunu söylüyorlar. Muhtemelen 1 ay falan daha bekleyeceğim. İşin kötüsü bilgisayarı satın almak için elimde bulunan eski sistemi satmıştım, yaklaşık 1 aydır elimde bilgisayar yok, online eğitimde de sorun yaşıyorum bu yüzden.

Bu konuyu herhangi bir şikayet amacıyla da açmadım zaten, sorunun çözülmeyeceği çok bariz, sadece bu siteden hazır sistem alacak arkadaşlara yardımcı olmak için yazıyorum. Eğer şanslıysanız iyi bir fiyata iyi bir sisteme sahip olabilirsiniz, fakat parçanızdaki en ufak bir parça dahi arızalı çıkarsa çok büyük bir süre uğraşıyorsunuz.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    32 KB · Görüntüleme: 108
  • 2.png
    2.png
    202,1 KB · Görüntüleme: 113
  • 3.png
    3.png
    465,6 KB · Görüntüleme: 113
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 92
  • WhatsApp Image 2023-04-03 at 18.17.56.jpeg
    WhatsApp Image 2023-04-03 at 18.17.56.jpeg
    33,4 KB · Görüntüleme: 85
THH başvurun lütfen. Gaming Gen artık bu işi abarttı gerçekten. Ben de ikinci bir sistem bakıyordum kafadan sileceğim Gaming Gen'i teşekkür ederim konu için. Daha önce de forumda birkaç kere daha gördüm bu hazır sistemlerde sıkıntı çıkardıklarını. Madem siz sıkıntısınız biz de almayalım çok ucuz yapsalar bile paranızın çöp olma ihtimali var.

Arkadaşlar merhaba herkese, gaming.gen adlı siteden hazır sistem alacak arkadaşlara bilgi olması amacıyla direkt yaşadığım sorundan bahsedeyim.

9 Mart 2023 tarihinde gaming.gen sitesinden mantıs-6700XT adlı kasayı satın aldım.

Ürün 17 Mart tarihinde elime ulaştı.

Ürün geldiği gibi ekran kartını monteleyip kasayı çalıştırdım, tüm kasa fanları, işlemci fanı, ekran kartı, anakart çalışmasına rağmen ekrana bir türlü görüntü gelmedi.

Daha sonra önce HDMI kablosu, sonra farklı DisplayPort kablosu, daha sonra da farklı monitörler ile denedim fakat sonuç değişmedi.

Ürünü 20 Mart tarihinde tekrardan arıza dolayısıyla gaming.gen'e yolladım.

Kendilerine sistem tekrar ulaştıktan sonra sizin kasanızı bir sıraya koyuyorlar ve sürekli bekliyorsunuz, sistemde problem tespit edildiginde mail ve telefon yoluyla aranacaksınız diyorlar fakat öyle bir şey yok, siz aramadığınız sürece o kasa orada öylece bekliyor, sürekli adamları ittirip kasanızla ilgilenmenizi istemeniz gerekiyor.

Müşteri hizmetlerinde muhtemelen 1 kişi falan çalışıyor, çünkü teknik servise ulaşmak istediğinizde 30 kisilik sıralar oluyor ve 1 saat ( mecazen değil, gerçekten 1 saat ) beklemeniz gerekiyor.

2 gün sonra teknik servisi tekrar aradığımda ekran kartımdaki VRAM'lerin arızalı olduğunu ve iade / değişim talebiyle ASUS teknik servisine gönderildiğini söylediler.

Gaming.gen'in sitesinde hazır sistem alınırken sistemin teknik servis tarafından test edilip öyle ğönderildiği yazıyor bu arada. Ben de eğer ekran kartı sorunluysa neden bana gönderildigini sordugumda ise saçma bir şekilde eğer ASUS teknik servisi değişim raporu verirse değiştireceğiz zaten diyerek konuyu değiştiriyorlar.

Muhtemelen bana gelen kart benden önce sorun yaşamış başka bir kullanıcının kartıydı ve o kart döndü dolaştı tekrardan bana geldi.

Bu arada ben ekran kartını iade veya değişim olarak talep edemiyormuşum. Buna kendileri karar veriyorlarmış, örneğin bana RX 6700 XT ekran kartının iadesini yapsalar alacağım para 5 bin lira, çünkü sistemde indirimli fiyat üzerinden ekran kartını 5 bin lira olarak göstermişler. Yani bu ürünün bana iadesi gelse bu ekran kartı yerine RX 6600 bile alamıyorum.

Ürünün bana gelişinden sonra 18 gün geçti fakat harcadığım 20 bin lira hariç elimde hiçbir şey yok, üstelik kendileri ASUS teknik servisin 21 gün ürünü inceleme hakkı olduğunu söylüyorlar. Muhtemelen 1 ay falan daha bekleyeceğim. İşin kötüsü bilgisayarı satın almak için elimde bulunan eski sistemi satmıştım, yaklaşık 1 aydır elimde bilgisayar yok, Online eğitimde de sorun yaşıyorum bu yüzden.

Bu konuyu herhangi bir şikayet amacıyla da açmadım zaten, sorunun çözülmeyeceği çok bariz, sadece bu siteden hazır sistem alacak arkadaşlara yardımcı olmak için yazıyorum. Eğer şanslıysanız iyi bir fiyata iyi bir sisteme sahip olabilirsiniz, fakat parçanızdaki en ufak bir parça dahi arızalı çıkarsa çok büyük bir süre uğraşıyorsunuz.

Zamaninda oradan G2422HS almiştim. En az 6 ölü piksel olan cihazı 1 ay bekletmelerinin ardindan sorunsuz diye geri yolladilar. O rezil firmanin geri yolladiği cihazi Dell geri aldi ve bana yenisini yolladi. Bu arada arkadaşin yazdiği 1 saat hatta 1,5 saat musteri hizmetlerini bekleme olayi doğrudur. Birak alişveriş yapmayi, kapisinin onunden bile geçmem bir daha o firmanın.

Sadece Gaming gen TR'den değil hiçbir yerden hiçbir şekilde hazır sistem alınmaz. Çünkü ucuz fiyat çıkarmak için en dandik parçaları koyuyorlar.

Sadece Gaming gen TR'den değil hiçbir yerden hiçbir şekilde hazır sistem alınmaz. Çünkü ucuz fiyat çıkarmak için en dandik parçaları koyuyorlar.
Alakası yok. İtopya ve İncehesap gayet iyi. Sinerji'den de sistem ve monitör aldım bir sıkıntı yaşamadım.

THH başvurun lütfen. Gaming Gen artık bu işi abarttı gerçekten. Ben de ikinci bir sistem bakıyordum kafadan sileceğim Gaming Gen'i teşekkür ederim konu için. Daha önce de forumda birkaç kere daha gördüm bu hazır sistemlerde sıkıntı çıkardıklarını. Madem siz sıkıntısınız biz de almayalım çok ucuz yapsalar bile paranızın çöp olma ihtimali var.
Bugün başvurumu yaptım hocam, ben de normalden ucuz diye birkaç youtube videosuna kanarak alışveriş yaptım ama keşke bin lira fazla verseydim de muhattap olmasaydım diyorum şu an.

Geri
Yukarı