Gaming.Gen ücret iade edildi diyor, banka edilmedi diyor

Ben PC Hocasının GG-2 sistemini satın aldım hocam. Açıklama da ve inceleme videosun da bütün parçaları garantilidir yazıyordu. Geldiğin de sadece 1-2 tane parçanın için de garanti belgesi vardı. Sıkıntılı bir site, her şeyden önce iletişim için telefon numarası yok ben de onu fark etmiştim.

Garanti belgesi günümüzde kağıt parçasından fazlası değil. Tüm ürünlerin kutusunda ve üzerinde seri numarası olur garanti durumunu oradan öğrenebilirsin. Servise gittiğinde firmalar garanti belgesini bile istemiyorlar o 2000'lerde kaldı.

Hocam selamlar bankacıyım ben de sistem şöyle işler: Eğer kredi kartı ile yaptıysan işlemi iade yapıldıktan sonra aynı gün ya da ertesi gün iade olur, güncel dönem içi harcamalarına yansımış olabilir. Eğer hesap kartı ile yaptıysan bankaya göre değişir, 1 hafta ile 14 gün içinde iade yapılır
Merhabalar, maaş kartıyla yapmıştım. Normalde en geç 1 gün içerisinde ücret gelmiş oluyordu. Şimdi 3. gün bitti hala yansımadı. Referans numarası da vermiyorlar bankamla paylaşayım...

Garanti belgesi günümüzde kağıt parçasından fazlası değil. Tüm ürünlerin kutusunda seri numarası olur garanti durumunu oradan öğrenebilirsin. Servise gittiğinde firmalar garanti belgesini bile istemiyorlar o 2000'lerde kaldı.

Bunu sonradan ben de öğrendim, ama işte keşke bunu Bin lira ödeyerek aldığım sitenin numarasını aradığım da öğrenseydim. Hizmet önemli.

Bunu sonradan ben de öğrendim, ama işte keşke bunu bin lira ödeyerek aldığım sitenin numarasını aradığım da öğrenseydim. Hizmet önemli.

Kimse söylemedi mi garanti belgesi yok bir sorun olursa ne yapacağım dediğinde? Bu onların beceriksizliği olmuş. Garanti belgesi günümüzde şu açıdan önem taşıyor, ürünün Türkiye distrübütörü ve yurtiçi garantili olup olmadığını anlamak için. Haydi bunlar büyük firma THH olduğundan cesaret edemezler ama ikinci el alım satımda kimileri yurtdışı cihazı yurtiçi garantili diye satmaya çalışabiliyorlar onu da ürünün seri kodunu sorgulayana kadar bilmiyorsun. En azından kaşeli garanti belgesi görünce kafa rahat oluyor.

Merhabalar, maaş kartıyla yapmıştım. Normalde en geç 1 gün içerisinde ücret gelmiş oluyordu. Şimdi 3. gün bitti hala yansımadı. Referans numarası da vermiyorlar bankamla paylaşayım...
Referans numarasını alsan banka sana diyecek ki maalesef göremiyoruz sisteme yansımamış maaş kartıyla yaptıysanız ve gaming gen iade ettik diyorsa min 1 hafta beklemen gerekir dediğiniz gibi bazen aynı gün bazen 1 hafta bazen 14. Günün sonunda yansır sistemsel birşey çünkü pos alt yapısı ,banka yoğunluğu, provizyon alt yapısı vs vs o yüzden sıkıntı yok biraz beklemek dışında 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı