Gaming Gen'den nasıl daha ucuza hazır sistem alınır?

lyforeid

Hectopat
Makaleler
1
Bu sistemi 12 taksitle almayı aşırı fazla istiyorum ancak KYK kredisi ile almayı planladığım ve aylık taksiti 2600₺'ye denk geldiği için alamıyorum. Tam 2000₺'ye alabilmemin bir yolu var mı?

14-15 taksit ödeyebileceksem ona da razıyım.

Hocam gaming.gen.tr den pc alacağınıza itopyadan alın daha iyi geçen 12k ya pc vardı mesela. Tabi almak istediğiniz sistem ne onu bilmiyorum ama itopyada daha uygun fiyatlı sistemler var taksit sayıları da 1-2k civarı oluyor.

Hocam gaming.gen.tr den pc alacağınıza itopyadan alın daha iyi geçen 12k ya pc vardı mesela. Tabi almak istediğiniz sistem ne onu bilmiyorum ama itopyada daha uygun fiyatlı sistemler var taksit sayıları da 1-2k civarı oluyor.
Bir önceki yanıtımda neden bu sistemi almak istediğimi belirttim hocam. Yeni nesil oyunlar ve bilgisayar parçaları DDR5 sistemlere göre hazırlanacak. Dolayısıyla daha ucuza bilgisayar aldığımda paramı çöpe atmış olacağımı düşünüyorum çünkü geleceği yok o parçaların. 20,000₺'ye satılan bilgisayarda Ryzen 5500 ve RTX 4060 kullanılırken, bu bilgisayarda sadece 5,000₺ farkla Ryzen 7500F kullanılıyor. Bu anakartın, ramlerin ve işlemcinin daha iyi olduğu anlamına geliyor. DDR5 bu sistemin fiyatı en ucuz 30'dan başlıyor itopya'da. 5500 ve 7500F sistem arasındaysa yaklaşık %50 performans farkı var. En basitinden 5500 sistemde VALORANT 200-250 FPS verirken 7500F sistemde 700 FPS'lere kadar çıkıyor. Aradaki performans farkını görebilesiniz diye VALORANT üzerinden örnek verdim. Dolayısıyla minimum bu ürünü alabilirim ancak onu da 13-14 taksit olmadığı için alamayacağım sanırım.

Hocam Ryzen 7000 serisinin çoğu APU diye biliyorum. F ekli işlemciler harici. Ryzen 7000 serisi bir APU sistem alın. Sonra ekran kartını da taksitle alırsınız.
Ekran kartını sonradn almak, genel anlam da daha pahalıya patlıyor. Ama bit yandan mantıklı gibi. Çoğu sistem sıfır ekran kartı fiyatına yakın satıldığını düşünürsek, pek tatminkar bir fikir değil. İnşallah gönlünce alabilir arkadaş.

Axess ve Maximum kartlarda vade farksız + taksit imkanı vardı en son. Bir bakın hocam isterseniz. 12 taksit üzerine + taksit yapılmıyor herhalde ama 9 taksit üzerine +2 taksit yaparsa 11 aya gelir ve sistem fiyatı daha uyguna gelmiş olur. Belki bu şekilde fiyatı kurtarabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı