Gaming laptop 1650 Ti ve 1660 Ti farkı nedir?

Hocam fiyatların bu yıl içinde belli bir düşüşe girmesi zor hatta bu miningciler yavaş yavaş laptoplarada girmişken artma ihtimali bile var ısındığınız bir model varsa şimdiden alın.
1650ti dolu benim bütçeme yakın olan 8.5K yı aşmak istemiyorum 1660ti da hayal oluyor böyle olunca keşke aylar önce düşükken alsaydım laptop fiyatları :(

Yeni oyunları şu an oynatır o kart ama ilerki oyunlarda hayal olarak kalabilirim 1650ti için konuştum
Piyasa hakkında yorum yapabilecek kapasitede biri değilim, kusura bakmayın. Dolar çok oynak ülkemizde.
7'nin altına düştüğünde hafiften ümitlendim yine doğru fırsat göremedim böyle hypelanacağım bir fırsat olmadı üzdü bu beni.

1650ti dolu benim bütçeme yakın olan 8.5K yı aşmak istemiyorum 1660ti da hayal oluyor böyle olunca keşke aylar önce düşükken alsaydım laptop fiyatları :(

Yeni oyunları şu an oynatır o kart ama ilerki oyunlarda hayal olarak kalabilirim 1650ti için konuştum
Hocam bende zamanında almadım şimdi ne yapacağımı bilemiyorum ülkemizde dolar düşse bile fiyatlar düşmez bu saatten sonra piyasa fırsatçı dolu. :/

Arkadaşlar, birkaç video da izledim YouTube'dan arasından ki farka gerçekten değer gibi geliyor...

Size sorum acaba dolar artmaya devam etmişken artar ve laptop fiyatlarına etki eder mi yani bu 2 ay içerisinde sizce 1660 Ti'lı ASUS TUF hariç diğer Markalar'ın modelleri 8.5k altına düşer mi dersiniz?

Oyun oynuyan birisi olarak laptop almak zorundayım ve oyun oynamayı gerçekten sevdiğim için sağlam olmasını istiyorum. Ama bütçem çok değil maalesef bu dolara kıyasla yani.
1660 Ti beklemeye değer mi sizce? 20 30 FPS fark var 1650 Ti ile arasında...

Son olarak ASUS TUF modeliyle ilgili; kullananları etiketler misiniz? Intel işlemcide sıkıntı yok diyorlar ama ben şüphe ediyorum tek model olarak 1660 Ti 8.3K'dan satıştaydı. Bence ileriki safhalarda sorun çıkarabilir diye düşündüm, yoksa gerçekten çok iyi bir fırsat mıydı bir de SSD yerinin kötü olması var tabii...

Hocam sana soyle deyim eğer cidden iş yapmayacaksan ya da biyerlere sık sık goturmuceksen laptop alma daha az once 7 yıllık emektarım bozuldu :( laptoplar bir süre sonra FPS'leri cidden acayip düşüyor yani 3 4 yıl sonra mecburi bir değişim yapmak zorundasınız çünkü ömürleri çok olmayabiliyor bazı laptoplar 10 11 yıl giderken bazıları ise 5 6 yıl 1660 Ti laptop alcagina şu an RTX 3060'li sistem var ve o laptoptan 2 3 kat fazla FPS verir oda 9500 9900 TL mi ne yani 1660 Ti'ye vereceğine 5600Xli 3060'lı sisteme ver ve rahat bir 8 9 sene kullan bütün oyunları Ultra'da açar.

Hocam sana soyle deyim eğer cidden iş yapmayacaksan ya da biyerlere sık sık goturmuceksen laptop alma daha az once 7 yıllık emektarım bozuldu :( laptoplar bir süre sonra FPS'leri cidden acayip düşüyor yani 3 4 yıl sonra mecburi bir değişim yapmak zorundasınız çünkü ömürleri çok olmayabiliyor bazı laptoplar 10 11 yıl giderken bazıları ise 5 6 yıl 1660 Ti laptop alcagina şu an RTX 3060'li sistem var ve o laptoptan 2 3 kat fazla FPS verir oda 9500 9900 TL mi ne yani 1660 Ti'ye vereceğine 5600Xli 3060'lı sisteme ver ve rahat bir 8 9 sene kullan bütün oyunları Ultra'da açar.
Adam bir yere taşımayacaksa neden laptop düşünsün?

Hocamız laptop almayı düşünüyor ve piyasa araştırması yapıyor.Masaüstü isteseydi konuyu açmazdı değil mi?

Dostum zaten Laptop seven biri değilim. Masaüstü kullanmak ben de isterdim, okul var okul :)

Dostum zaten laptop seven biri değilim. Masaüstü kullanmak ben de isterdim, okul var okul :)

Ben zaten başta dediğim gibi eğer iş ya da ödev yapmayacaksaniz masaüstü alınız ama biraz sabredin 1660 Ti alın derim ya da GameGaraj'ın kendi laptoplarinda bulunabilir 1650 Ti alırsanız 2 3 yil sonra yeni çıkacak oyunlarda 1660 Ti'den 15 20 FPS daha az olacak ve bu bazı oyunlarda sağlam bir fark yaratır (Cyberpunk, RDR2) ama diyorsanız ki çok acil ve çok oyun oynamıyorum 1650 Ti alin geçin hocam :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı