Gaming laptop alacak arkadaşlara önerilerim

Düşün ve Bul

Decipat
Daha fazla  
144 Hz oltasına gelmeyin, alacağınız sistem her neyse coğu oyunda eğer 130 FPS'i gecemiyorsa 144 Hz aldiginizda 144 Hz gormuyorsunuz gorseniz bile kırılmalar oluyor.

Anlamadigim onemli mesele 120 Hz panele sahip Gaming laptoplar aşırı pahalı neden onlara 3080 ve daha üzeri sahip laptoplar gordüm 120 Hz var sebep ne 15 binlik Gaming laptopa bile 144 koymuslar 100K'lik makine 144 Hz kaldirmiyor mu?
Fikrimce stabiliteyle alakalı.

Onlarda 4K ekran var falan filan yazmayin.

Dikkat edilecek ikinci husus ms degeri bence. Acer Nitro var 25 ms panel var 144 Hz akıcı ama 25 ms olunca adsmlar arkasinda ruh birakarak gidiyor. Gözlerim acıyor başım ağrıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki Gaming laptop fazla ısınma durumu yaşarmı

Ben Basit CS:GO MC gibi oyunlar oynuyorum

Endeavour OS kursam sıkıntı çıkar mı

3080 kullanan adamın valorant oynayacak kadar vizyonsuz olduğunu düşünmüyorlar o yüzden koymuyorlar.

Yüksek yenileme hızı daha iyi değil mi ?
Her ne yaparsan yap 120 hz 144 ten daha iyi degil mi?
Her şeyi aynı olsun renk kalitesi falan 120 daha mı iyi?

Peki Gaming laptop fazla ısınma durumu yaşarmı

Ben Basit CS:GO MC gibi oyunlar oynuyorum

Endeavour OS kursam sıkıntı çıkar mı
Olmaz ama oynadigin oyunda sana en cok keyif verecek şey ekrandır
Ekrsn kalitene dikkat et dostum.
Benim laptop cs go da 150 fps altina dusmuyor ama ekran 25 ms gecikmesi var adamlar buğulanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ms gecikme degeri yüksekse yüksek yenileme hizinin güzelligi resmen katlediliyorm ozellikle izleyin.

Benim laptop cs go da 150 fps altina dusmuyor ama ekran 25 ms gecikmesi var adamlar buğulanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ms gecikme degeri yüksekse yüksek yenileme hizinin güzelligi resmen katlediliyorm ozellikle izleyin.
Hz olayı CS tarzı oyunlar için gerekli.

120 hz üstü fark etmen zor biraz.
Ekran yenileme hızının renklerle alakası yok.
3080' e ihtiyaç duyan birisinin oynadığı oyunlarda yüksek ayarlara alsa 100 fps civarlarında anca gezecektir.
RDR2 oyununda 3050Tİ ekran kartım var ayarları mesela orta/yüksek karşık alsam 70-80 fps arasında alıyorum ama panelim 144hz ne anlarsın mesela bunda :).
3080 ekran kartına ihtiyaç duyan birisi bunu sağlam grafikleri olan oyunlarda oynamak için alacaktır onlarda da full çekse ayarları anca 100 fps üstü çıkartır.

Yüksek yenileme hızı daha iyi değil mi?
Her ne yaparsan yap 120 Hz 144'ten daha iyi degil mi?

Olmaz ama oynadigin oyunda sana en cok keyif verecek şey ekrandır.
Benim laptop CS:GO'da 150 FPS altina dusmuyor ama ekran 25 ms gecikmesi var adamlar buğulanıyor.

Ms gecikme degeri yüksekse yüksek yenileme hizinin güzelligi resmen katlediliyorum ozellikle izleyin.

Yüksek kalite ekranlar koyuyorlar Hz yerine mesela 144Hz 4K 2K 144Hz gibi.

120 Hz üstü fark etmen zor biraz.
3080'e ihtiyaç duyan birisinin oynadığı oyunlarda yüksek ayarlara alsa 100 FPS civarlarında anca gezecektir.
RDR2 oyununda 3050 Ti ekran kartım var ayarları mesela orta/yüksek karşık alsam 70-80 FPS arasında alıyorum ama panelim 144Hz ne anlarsın mesela bunda :).
3080 ekran kartına ihtiyaç duyan birisi bunu sağlam grafikleri olan oyunlarda oynamak için alacaktır onlarda da Full çekse ayarları anca 100 FPS üstü çıkartır.

240Hz ekranım var FPS 200 altına düşünce belli fark çok belli oluyor.

120 hz üstü fark etmen zor biraz.
3080' e ihtiyaç duyan birisinin oynadığı oyunlarda yüksek ayarlara alsa 100 fps civarlarında anca gezecektir.
RDR2 oyununda 3050Tİ ekran kartım var ayarları mesela orta/yüksek karşık alsam 70-80 fps arasında alıyorum ama panelim 144hz ne anlarsın mesela bunda :).
3080 ekran kartına ihtiyaç duyan birisi bunu sağlam grafikleri olan oyunlarda oynamak için alacaktır onlarda da full çekse ayarları anca 100 fps üstü çıkartır.

İşte seninle aynı şeyi diyoruz dostum düşük donanimli laptoplara 144 koyarlarien 100 bin liralik laptoplara 120 hz koyuyorlar daha sonra 144 hz lik laptoplar kasinca goruntuler kirilinca onlara farkli teknolojiler satiyorlar
Yeni monitor gynsc falan
Tartışmasız 120 hz paneller daha stabil günümüz için ve daha pahalı.

Ben 15k fiyata 144 hz panelli laptop gordum ama hiç 15k fiyata 120 hz laptop gormedim.
Oyuncular 144 istiyor diyip palavra sıkmasın kimse kandiriyorlr.

Hz oltasına geliyorsun,

144 hz 25 ms panel var bende acer nitro 5

Yan yana iki ekran acacagiz sen bilmeyeceksin hangisi hangisi oldugunu

Biri 144 hz 10 ms olsun

Digeri 75 hz 1 ms olsun

Sen 75 ligi seçeceksin emin ol.
Olay sadece Hz değil. Hz den kısıp görüntü kalitesine odaklanıyorlar. 4k 120hz gibi. Eğer RDR2, Cyberpunk oynuyorsak sende 4k 120hz i 1080p 165hz e tercih edersin. Ama tabi vizyonsuz olup valo,CS oynarsan tabiki 165hz daha çok işine yarar.

Geri
Yukarı