Gaming laptop alındıktan sonra ne yapılmalı?

EZİC AJANI

Decapat
Makaleler
1
Merhaba, geçen hafta Cuma günü sipariş verdiğim Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 modeli dün akşam elime ulaştı. İşletim sistemini kurdum, sürücüleri falan güncelledim vs. derken başka yapmam gereken bir şey var mı yok mu bilmiyorum. Laptopu hangi testlere hangi programlarla koymalıyım? Hangi programları yüklemeliyim? Yapmam gereken şeyler ne? Yardımcı olursanız sevinirim :)

Merhaba, geçen hafta Cuma günü sipariş verdiğim Lenovo Ideapad Gaming 3 15ACH6 modeli dün akşam elime ulaştı. İşletim sistemini kurdum, sürücüleri falan güncelledim vs. derken başka yapmam gereken bir şey var mı yok mu bilmiyorum. Laptopu hangi testlere hangi programlarla koymalıyım? Hangi programları yüklemeliyim? Yapmam gereken şeyler ne? Yardımcı olursanız sevinirim :)
CCleaner gibi programlar iyi olur.Bilgisayarınızı optimize eder.Ancak kessinlikle görev yöneticisinden başlangıç programlarını kapatın.Önemli olanlar dışında tabi.Ses kartı veya ekran kartı gibilerini kapatırsanız sıkıntı yaşabilirsiniz.Ayrıca Windows 10 veya 11 kullanmıyorsanız kaspersky gibisinden bir antivirüs sizi fazlasıyla koruyacaktır.Fakat benim gibi sanal dünyada güvenli olmaya takıntılıysanız yükleyebilirsiniz.Ayrıca ekran kartınız nvidia ise geforce experince yükleyin.Oyunları optimize eder ve kayıt yapmanızı sağlar.Ekran kartı ve işlemci gibi önemli sürücülerin ayarlarını yapın.Örneğin Nvidia kalite modundadır.Kalite oyun içi performansınızı düşürür.En azından dengeli daha iyidir ve kessinlikle bir öneri,

Korsan Uygulama Yüklemeyin.

CCleaner gibi programlar iyi olur. Bilgisayarınızı optimize eder. Ancak kessinlikle Görev Yöneticisi'nden başlangıç programlarını kapatın. Önemli olanlar dışında tabii. Ses kartı veya ekran kartı gibilerini kapatırsanız sıkıntı yaşabilirsiniz. Ayrıca Windows 10 veya 11 kullanmıyorsanız Kaspersky gibisinden bir antivirüs sizi fazlasıyla koruyacaktır. Fakat benim gibi sanal dünyada güvenli olmaya takıntılıysanız yükleyebilirsiniz. Ayrıca ekran kartınız NVIDIA ise GeForce Experience yükleyin. Oyunları optimize eder ve kayıt yapmanızı sağlar. Ekran kartı ve işlemci gibi önemli sürücülerin ayarlarını yapın. Örneğin NVIDIA kalite modundadır. Kalite oyun içi performansınızı düşürür. En azından dengeli daha iyidir ve kessinlikle bir öneri,

Anladım hocam, teşekkürler.
Peki ben bu bilgisayarı sürekli adaptöre bağlı bir şekilde kullansam batarya zarar görür mü?

CCleaner gibi programlar iyi olur.Bilgisayarınızı optimize eder.Ancak kessinlikle görev yöneticisinden başlangıç programlarını kapatın.Önemli olanlar dışında tabi.Ses kartı veya ekran kartı gibilerini kapatırsanız sıkıntı yaşabilirsiniz.Ayrıca Windows 10 veya 11 kullanmıyorsanız kaspersky gibisinden bir antivirüs sizi fazlasıyla koruyacaktır.Fakat benim gibi sanal dünyada güvenli olmaya takıntılıysanız yükleyebilirsiniz.Ayrıca ekran kartınız nvidia ise geforce experince yükleyin.Oyunları optimize eder ve kayıt yapmanızı sağlar.Ekran kartı ve işlemci gibi önemli sürücülerin ayarlarını yapın.Örneğin Nvidia kalite modundadır.Kalite oyun içi performansınızı düşürür.En azından dengeli daha iyidir ve kessinlikle bir öneri,

Peki ben bu bilgisayarı sürekli adaptöre bağlı bir şekilde kullansam batarya zarar

Peki ben bu bilgisayarı sürekli adaptöre bağlı bir şekilde kullansam batarya zarar görür mü?
Evet,görür ama tabi bataryayı çıkartıp zarar görmicek şekilde saklarsanız görmez.

Ve bir sorum olucaktı bilgisayar kaç Hz? Eğerki 144 Tarzında birşey ise kessinlikle görüntü ayarlarından gelişmiş görüntü ayarlarına girin.Ardından yenileme hızını kaç Hz'niz varsa o yapın

Evet, görür ama tabii bataryayı çıkartıp zarar görmeyecek şekilde saklarsanız görmez.

Oyun oynarken %100 olduğunda gücü adaptörden aldığından dolayı sorun olmaz diyorlardı ama?

Ve bir sorum olacaktı bilgisayar kaç Hz? Eğer ki 144 Tarzında bir şey ise kessinlikle görüntü ayarlarından gelişmiş görüntü ayarlarına girin. Ardından yenileme hızını kaç Hz'niz varsa o yapın

165 Hz. Bilgisayarı ilk kurduğumda 165 Hz olmuştu zaten.

En yakın zamanda RAM ekleyip OCCT ile test yapıp ondan sonra normal bir şekilde kullanmaya başlamak istiyorum. Sonra da CrystalDiskMark ile test yapıp sonucunu paylaşacağım.

Geri
Yukarı