Gaming laptop almak çöp yatırım mı?

Zeppelin

Hectopat
Laptoplarda ileride sistemi güncellemek pek münkün değil, münkün olsa bile masraflı. Bilgisayara yatırım olarak bakmıyorum ama ileride de paranın karşılığını almak için soruyorum. Mesela örnek ortalama GTX 1060 barındıran bir laptop olabilir.
Gaming laptop almak çöp yatırım mıdır? Almak mantıklı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ihtiyacınıza göre bu sorunun cevabı değişir. Laptop taşınabilirlik açısından çok avantajlı lakin performans olarak PC'den daha kötü. Eğer sabit bir yerde oynayacaksanız PC almanız, ama böyle çok şehir değiştiren(Üniversitedeyseniz ailenizin yanına gidip gelmek falan) ya da evde farklı yerlerde oynamayı seven biriyseniz Laptop daha mantıklı.

Yeni nesil laptoplarda artık masaüstünde kullanılan kartların birebir aynısı kullanılıyor. Fakat laptoplar soğutma olarak bir tık daha başarısız olduğundan biraz daha ısınabiliyor masaüstüne göre. Eğer sürekli evdeyseniz masaüstü, mobil biriyseniz laptop alınabilir.

Kesinlikle çöp yatırımdır, 6000Tl OMEN'e yada 5000-6000Tl Monstera verilmez hocam 6000Tl ye çok daha iyi sistemler kurarsın ve arkadaşın dediği gibi soğutmaları çok iyi değil

Ufak bir mantığı var, kendi ihtiyacınıza göre alacaksınız. Ötesi beri yok. Sanki laptop almak çok performans kaybı yaşatıyor diye bakan arkadaşlar hiç de öyle değil artık. Fark var illaki ama çöp demek gerçekten bilgisizlik olur. Taşımak istiyorsan laptop, taşımaya ihtiyacım yok diyorsan tabii ki masaüstü.

bu sene üniversiteye gideceğim için laptop aldım ama ısındığı için çok ses çıkıyor fanlardan ve bir süre sonra bıktırıyor. Zorunda olduğum için aldım yoksa kesinlikle masaüstü candır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı