Gaming laptop için soğutucu önerisi

AdemFerr

Centipat
Daha fazla  
Daha yeni laptop aldım, laptoptan memnunum fakat laptop aşırı tozlanıyor klavye arası olsun touchpadi olsun. Ben de hem laptopun alt kısmındaki havalandırmalar çalışabilsin hem de kolay kolay tozlanmasın diye laptop altı soğutucu almaya karar verdim. Laptopun USB girişlerinin yanında havalandırma var toz çok rahat girebilir diye düşünüyorum bu denli tozlanıyorsa. 200 TL civarı kaliteli bulunabilir mi? 150 TL ile 250 TL'lik arasında ne kadar fark vardır?

200 TL değilde 400 TL civarında bir kaç tane ürün gördüm internette. Araştırırsanız bulabilirsiniz. Garanti 5 derece düşüyordu sıcaklıklar.

Daha yeni laptop aldım, laptoptan memnunum fakat laptop aşırı tozlanıyor klavye arası olsun touchpadi olsun. Ben de hem laptopun alt kısmındaki havalandırmalar çalışabilsin hem de kolay kolay tozlanmasın diye laptop altı soğutucu almaya karar verdim. Laptopun USB girişlerinin yanında havalandırma var toz çok rahat girebilir diye düşünüyorum bu denli tozlanıyorsa. 200 TL civarı kaliteli bulunabilir mi? 150 TL ile 250 TL'lik arasında ne kadar fark vardır?
150-250 arası soğutucu bulamazsın. Onun yerine böyle bilgisayarın altını hava aldırıcak bir şey alabilirsin. Eğer kaliteli bir şey istiyorsan 600-700 gözden çıkar en az.

Alacağınız soğutucu tozlanmaya hiç katkı sağlamaz.

Sebebini de söyler misiniz?

150-250 arası soğutucu bulamazsın. Onun yerine böyle bilgisayarın altını hava aldıracak bir şey alabilirsin. Eğer kaliteli bir şey istiyorsan 600-700 gözden çıkar en az.

Laptopum diğer laptoplara kıyasla neredeyse hiç ısınmayan bir model zaten. Şu ana kadar en fazla 81 derece olduğunu gördüm. Benim temel amacım soğutucuyu altına koyarsam altındaki havalandırma daha rahat çalışır ve USB yanındaki havalandırma bölmelerinden toz girmez.

200 TL değil de 400 TL civarında birkaç tane ürün gördüm internette. Araştırırsanız bulabilirsiniz. Garanti 5 derece düşüyordu sıcaklıklar.

Maksat öyle 5 derece düşsün falan değil. Altındaki havalandırmalar rahatlasın, soğutucuyu da laptopun altına koyunca toz girmesin.

Laptopum diğer laptoplara kıyasla neredeyse hiç ısınmayan bir model zaten. Şu ana kadar en fazla 81 derece olduğunu gördüm. Benim temel amacım soğutucuyu altına koyarsam altındaki havalandırma daha rahat çalışır ve USB yanındaki havalandırma bölmelerinden toz girmez.

Maksat öyle 5 derece düşsün falan değil. Altındaki havalandırmalar rahatlasın, soğutucuyu da laptopun altına koyunca toz girmesin.
Ekstra bir soğutucu almanız daha fazla tozlanmaya neden olacak hocam :)

Tozlanma için yapacağınız şey 5-6 ayda bir iç temizlik yapmak. Termal macundan bahsetmiyorum fanları temizleseniz yeterli.

Ekstra bir soğutucu almanız daha fazla tozlanmaya neden olacak hocam :)

Tozlanma için yapacağınız şey 5-6 ayda bir iç temizlik yapmak. Termal macundan bahsetmiyorum fanları temizleseniz yeterli.

Kasayı açarsam garanti kapsamı dışında kalmaz mı? Çoğu kişi bir şey olmaz diyor ama hazır açmışken SSD takarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı