Gaming laptop için soğutucu önerisi

virtualman

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar Gaming laptopum için gerçekten soğutan oyunlarda o ısı düşüşünü gerçekten yapacak ve 250 TL'yi geçmeyecek bir soğutucu önerebilir misiniz?

Bir de ben bunu buldum bu nasıldır acaba?

Dizüstü bilgisayar soğutucuları pek fazla işe yaramıyor. Yani demek istediğim, soğutucunun yaptığı yüksekliği siz de bir şekilde yaparsanız benzer etkiyi görürsünüz.

Selam arkadaşlar Gaming laptopum için gerçekten soğutan oyunlarda o ısı düşüşünü gerçekten yapacak ve 250 TL'yi geçmeyecek bir soğutucu önerebilir misiniz?

Bir de ben bunu buldum bu nasıldır acaba?
Bence wakumlu soğutucular var onlar hem daha iyi iş görüyor hemde performansları iyi.

Teşekkür ederim bakıyorum hemen. Bende monster laptop varda tam olarak nereye takacağım, birde pubg vb. Oyunlarda 80 85 derece ortalama ısı alıyor işlemcim bu ısıda düşüş yaşar mıyım?
Birde bu soğutucuları sadece yazın kullansak daha mı iyi olur çünkü yorumlarda Notbook fanlarının devir saatini bozma riski var gibi duruyor demişlerde.

Son düzenleme:
Bence wakumlu soğutucular var onlar hem daha iyi iş görüyor hemde performansları iyi.

Bu fanlar, laptopun kendi fanları ile senkron ayarda dönmedikleri, manuel ayarlandıkları için, laptopun kendi fanlarını bozma ihtimali çok yüksek. Laptopunuzun içini ve kanallarını temizleyin, gerekiyorsa termal macun yenilemesi yapın, laptop ile masa arasında hava alacak yeterli boşluk bırakın, veya içiniz rahat etsin diye 50tl lik laptop altı fanlardan alın.

Bu fanlar, laptopun kendi fanları ile senkron ayarda dönmedikleri, manuel ayarlandıkları için, laptopun kendi fanlarını bozma ihtimali çok yüksek. Laptopunuzun içini ve kanallarını temizleyin, gerekiyorsa termal macun yenilemesi yapın, laptop ile masa arasında hava alacak yeterli boşluk bırakın, veya içiniz rahat etsin diye 50tl lik laptop altı fanlardan alın.
Teşekkür ederim bende aynen öyle düşündüm ama fan almaya gerek yok diye düşündüm macun yenilemesi yapacağım ve bilgisayara ekstradan 8 GB ram daha takacağım 16 GB'a yükselteceğim ram'i.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı