Gaming laptop için soğutucu önerisi

• Konuyu başlatan Eyes
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 2B

Eyes

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba iyi günler. Monster Abra A5 v13.1.3 dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarım için 100 TL civarında soğutucu almak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda bazı soğutucular buldum, önerilerinizi bekliyorum.

O fiyat bandında olan soğutuculardan verim almanız çok zor, misal kaliteli olan Zalman ZM-NS2000 17" 200mm fanlı bir ürünü kullanıldığında ortalama ~5° farkediyor -tabi dizüstünün alt ızgara yeri ve şekline bağlı-

Herkese merhaba iyi günler. Monster Abra A5 v13.1.3 dizüstü bilgisayara sahibim. Bilgisayarım için 100 TL civarında soğutucu almak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda bazı soğutucular buldum, önerilerinizi bekliyorum.
5-6 tane küçük fanlı modeller yerine 1-2 tane büyük fanlı modeller daha iyi iş görecektir. Marka olarak önerim yok.

@PanxeR metal kasalı soğutucu önerebilir misiniz ? @Lady Hellbender soğutucu gene az da olsa etki edebilir bir de hava akışı olması nedeniyle almayı düşünüyorum. @55superx Juo C1 sizin dediğiniz gibi 2 büyük 2 küçük soğutuculu onu önerir misiniz yoksa başka öneriniz var mı ?

Az da olsa etki istiyorsan bu 2 modelden başka önerim yok:
  1. ZALMAN ZM-NC3
  2. Xigmatek D1611
Bütçenizi haliyle çok aşıyor evet, dediğim gibi ciddi anlamda verim istiyorsanız bu tarz modellere yönelmeniz gerekir. İlk mesajdaki koyduğunuz marka/modellere benzer INCA markası vardı arkadaşımda, modeli hatırlayamadım. Bi' o kadar titriyor ve ses yapıyor ki, aşınacak kadar son hızda çalışmasına rağmen ~3° yakın etki etti. Ortamda oluşan rahatsızlık nedeniyle oyun bile oynamadı 1 saat sonra, gerisini siz düşünün.

@Lady Hellbender öneriniz için teşekkür ederim. Bu ürünlerden daha uygun fiyatlı olanlarını buldum. Eğer daha iyi etki eder derseniz bunlardan birini alabilirim. Şuan en uygun olarak ZM-NC2 modeli görünüyor ancak ZM-NC3 modelini de alabilirim Xigmatek D1612 soğutucu için çok fark yoksa onu almayacağım. Bunlardan önerilerinizi öğrenebilir miyim ?

@Lady Hellbender öneriniz için teşekkür ederim. Zalman ZM-NC3 için eklenen videolar genellikle eski videolar bu yüzden acaba gelişen teknoloji ile beraber daha iyi olupta aynı fiyata daha iyi ürünler çıkmış olabilir mi ?

Valla detaylı araştırdım, bana göre o fiyata en uygun ürün budur, tabii belki de gözümden kaçan daha iyileri vardır. Ama şunu bilmeni isterim ki benim gözümde kaliteli notebook soğutucu ürünleri olanlar: ZALMAN, Xigmatek ve Cooler Master. Gel gör ki o fiyata göre en uygunu ZALMAN ZM-NC3. Hani senin yerinde olsam biraz daha bekleyip diğer üye arkadaşlarından tavsiye bekleyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı