Gaming laptop kapandıktan sonra birkaç saniye daha fanlar dönmeye devam ediyor

kaptan1997

Picopat
Daha fazla  
Dostlarım laptopumu kapattıktan sonra fanlarım birkaç saniyeliğine dönmeye devam ediyor. sanki işlemci arka planda hala çalışıyor onu soğutmaya devam ediyor gibi davranıyor. HDD bad sector var ve sağlığı düşük ama HDD'den olacağını düşünmüyorum. Bunun sebebi nedir bütün forumları araştırdım bir türlü sonuca erişemiyorum. Ekran kapanıyor ama fanlar birkaç saniye daha dönüyor öyle kapanıyor gerçekten sinir bozucu bir durum daha önce böyle bir sorunum yoktu yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim. Windows 11 kullanıyorum acaba W 11'den kaynaklı bir yazılım mı fanlarımı kapattıktan sonrada döndürüyor nasıl çözeceğim bu durumu gerçekten merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 ve 11 de ekran kapanması makine kapanması anlamına gelmiyor. Makinenin açık kapalı olduğunu gösteren LED ışık varsa onun sönmesi gerekiyor ki tam kapanma olsun. Işık varsa kontrol edin ve ışıkla birlikte fanlar duruyorsa her şey normal. Hızlı başlatmayı kapatırsanız ekran makine ile birlikte kapanır ama bence buna gerek yok.

Geri
Yukarı