Gaming Laptop Marka Seçimi

zephsyr

Hectopat
Sağlamlık, servis uzun kullanım vs. konularda sıkıntı çıkarmaz ya da diğerlerine nazaran daha az çıkarır diyebileceğiniz marka hangi markadır? Hangisini tercih etmeliyim?

Teknoloji işi şans işidir. Benim kullandığım marka ASUS. Kısaca deneyimlerimi aktarayım. Bilgisayar bozulmuyor. Kendi hatam sonucu hard disk değişimi haricinde 6 senedir donanımsal sorun çıkarmadı. Kendisini çok seviyorum. Bozulana kadar veya üniversiteye kadar değiştirmem büyük ihtimal. Ancak Allah garantiye düşürmesin. Bozup da gönderilenler mi desem, her şeye kullanıcı hatası diyenler mi desem... Oyuncu dizüstü bilgisayarı alınırken ASUS, HP, Dell, Lenovo, Acer, MSI, pek önermesem de Monster tercih edilebilir. Fakat bu markaların alt modelleri ile üst modelleri bir değil. 3500 lirayı gözden çıkardığında yazdıklarımın çoğu ile güzel bir deneyim elde edebilirsin.

Öncelikle bütçeyi belirtin. Yoksa X markasının üst segmenttekileri çok iyi olabiliyorken orta segmentleri sorunlarla boğuşturabiliyor. Bu arada ben sorunsuz marka görmedim. Size bunu kimse vaat etmez. MSİ, DELL, ASUS, MONSTER, ACER, LENOVO, HP gibi daha saymadığım birçok markada iyi ürünler mevcutken bazı modellerinde özellikle kronik sorunları olabiliyor. Ya da şansınıza iyi bir model alırsınız yine sorun yaşayabilirsiniz.

Yakın bir akrabamda Dell İnspiron 7567 var. Dell seçimi senin için iyi olabilir. Servis hakkında bilgim yok.

Tüm bütçelerin alternatifi mevcut.
2.000 TL'de Acer, 2.500 TL'de Lenovo, 3.000 TL'de değişmekle birlikte genellikle Asus ve Monster, 3.500 TL ve civarı yine Asus ve Monster, ek olarak Lenovo ve Dell, 4.000 TL bandında önceki saymış olduğum markalar vb.
Bütçeye bağlı olarak alternatifler değişiyor.

Arkadaşlar 3000tl bütçem var düzgün oyun oynayabileceğim bir laptop almak istiyorum en fazla bütçemi 300 tl aşabilirim güzel laptop önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Dell Inspiron 7577 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı
Dell Inspiron 7577 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Fiyatı
Acer An515-51-50sr İ5-7300hq 8gb 1tb 128ssd Gtx1050 4gb 15.6" Lnx - n11.com
Bunlardan memnun kalacağına eminim. En azından tamamen plastik yığını almamış olursun.

İki bilgisayar da yakın zamanda elimden geçti. Acer'in arka kapağı ve klavyenin olduğu dirseklerinizi koyduğunuz kısımlar plastik. Arka kapağı fırçalanmış metal gibi görünse bile plastik ne yazık ki. Cihaz tamamen plastik yani ve genel olarak kaliteli hissiyatı vermiyor size.

Dell 7577'de is arka kapak plastik fakat klayvenin olduğu dirseklerin konulduğu kısım alüminyum.
Bu ikisi arasından 7577 öneririm, genel olarak daha kaliteli bir laptop ve ben oyuncu bilgisayarıyım diye bağırmıyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı