Gaming Laptop pil ömrü için ayar

harun6384

Decapat
Pil ömrünü uzatmak için plan ayarlarından "pilde" ayarlarını en yüksek güç tasarrufuna, "prize takılı" ayarlarını ise en yüksek performans şekilde değiştirdim. Adaptörü bilgisayara bağlandığımda bu ayarları değiştireceği için sisteme zarar gelme olasılığı var mı ? Ayarları değiştirmemin sebebi oyun ya da benzeri uygulamalar açık olmadığı zaman choromeden film dizi filan izlerken bile yüzde yüz şarjım en fazla bir saat dayanıyordu. Farklı bir soru daha oyun oynarken şarjı dolmuş olsa bile adaptörü bilgisayardan ayırmıyorum. Bazen adaptör takılıyken 5-6 saat aralıksız oyun oynadığım oluyor. Normal kullanım ömrüne etkisi dışında farklı bir zararı var mıdır ?

Laptop modeli soracak olursanız : msi gl62m

Çözüm
Günümüzde adaptör takılı kullanmanın bir zararı yok. Ben 2013'ten beri hep adaptör takılı kullanıyorum. Pil ömründe hiçbir etki olmadı. Rahat ol.
Günümüzde adaptör takılı kullanmanın bir zararı yok. Ben 2013'ten beri hep adaptör takılı kullanıyorum. Pil ömründe hiçbir etki olmadı. Rahat ol.

Artı -1 Eksi
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı