Gaming laptop şarj süreleri ne kadar gidiyor?

Şuana kadar Asus Tuf A15 kadar uzun giden görmedim. Sadece mux dan dahili grafiğe ve sessiz moda alıyorum 10 saatten fazla ekran süresi aldım. Güç seçeneklerinden işlemciyi ufak bir ayar da çekersen daha da iyi ekran alınır diye düşünüyorum. Gerçekten iyi iş çıkartmış Asus Tuf A15 + AMD 7735hs
"Mux'dan dahili grafiğe almak" kısmını anlamadım, bana bunu nasıl yaptığınızı söyler misiniz? Ben Armoury Create ayarlarından sessiz moda ve eco moduna alıyorum, ekranı 60HZ'ye çekiyorum, güç seçeneklerinden işlemci en yüksek durumunu %45'e çekiyorum. 6 saati görebiliyorum. Daha da arttırmanın bir yolu var mı? Hizmetleri mi kapatmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

"MUX'dan dahili grafiğe almak" kısmını anlamadım, bana bunu nasıl yaptığınızı söyler misiniz? Ben Armoury Crate ayarlarından sessiz moda ve eco moduna alıyorum, ekranı 60Hz'ye çekiyorum, güç seçeneklerinden işlemci en yüksek durumunu %45'e çekiyorum. 6 saati görebiliyorum. Daha da arttırmanın bir yolu var mı? Hizmetleri mi kapatmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dahili grafiğe almak dediği olay Eco mod zaten. İşlemcinin Turbo Boost'unu kapatarak veya undervolt yaparak daha uzun süre pil ömrü sağlayabilirsin.

Şu ana kadar ASUS TUF A15 kadar uzun giden görmedim. Sadece MUX'dan dahili grafiğe ve sessiz moda alıyorum 10 saatten fazla ekran süresi aldım. Güç seçeneklerinden işlemciyi ufak bir ayar da çekersen daha da iyi ekran alınır diye düşünüyorum. Gerçekten iyi iş çıkartmış ASUS TUF A15 + AMD 7735HS.

Bende de aynı model bulunmakta ama aynı ayarları yapmama rağmen benim tahmini sürem yaklaşık7-8 saat civarlarında YouTube video izlemek ve ortalama web gezinmesi durumunda ekran süresinden kastınız sadece ekranı açık tutup parlaklığı minimuma indirip hiçbir şey yapmadan mı beklediniz. Ayrıca ürün ilk alındığında 3 saat şarja takın ilk kullanımda yazıyordu siz bunu yaptınız mı ben yapmadım o kdr fark edeceğini düşünmüyorum çünkü.

Geri
Yukarı