Gaming laptop vs masaüstü bilgisayar

O laptopları mahalle arası bilgisayarcılar "toplamıyor" o sistemde darboğaz oluyorsa sistem performansını büyük derecede etkilemeyeceği göz önüne alarak toplanmıştır. Sırf darboğaz var diye laptop satıp masaüstü alınmaz. Ha diyorsanız ki daha çok performans istiyorum, laptopun portatifliği işime yaramıyor o zaman masaüstüne geçebilirsiniz ama o şartta dahi attığınız gibi bir sistem alınmaz. Kanada menşeli toplama sistem satan İtopya vb. benzeri bir site veya mağaza bulup oradan almanızı öneririm. Attığınız sistemi 900 Kanada dolarına alırsanız insanlar size güler.

Hocam başlıktaki sorunun cevabı eğer taşıma gereksinimi duyulmuyorsa kesinlikle masaüstü bilgisayar ama RTX3050'den de 1660'a düşmeyin derim.

3050 Mobile ile 11400H'ın darboğaz yapma imkanı yok hocam. Üstelik %11 darboğaz olduğu sonucuna nereden eriştiniz. İnternet sitelerinden bottleneck calculator yapmamışsınız umarım. Şehsen ben 1660 Ti Max Q ekran kartı ile 9300H işlemci kullanıyorum. Ekran kartım 3050 Ti seviyesinde olmasına rağmen bu işlemci fazlasıyla yetiyor. Ki 11400H işlemci 9300h'a göre çoklu çekirdek performansında 2 kat performans verebiliyor.

Hocam bir sitede %11 darboğaz yaptigi yapiyor. Sitenin linkini koyuyorum.
https://www.google.com/search?q=dar...&sourceid=chrome&ie=UTF-8&safe=active&ssui=on ilk sitede girin hocam.

O laptopları mahalle arası bilgisayarcılar "toplamıyor" o sistemde darboğaz oluyorsa sistem performansını büyük derecede etkilemeyeceği göz önüne alarak toplanmıştır. Sırf darboğaz var diye laptop satıp masaüstü alınmaz. Ha diyorsanız ki daha çok performans istiyorum, laptopun portatifliği işime yaramıyor o zaman masaüstüne geçebilirsiniz ama o şartta dahi attığınız gibi bir sistem alınmaz. Kanada menşeli toplama sistem satan İtopya vb. benzeri bir site veya mağaza bulup oradan almanızı öneririm. Attığınız sistemi 900 Kanada dolarına alırsanız insanlar size güler.

Hocam buralarda fiyatlar boyle. Ozellikle Kanada'da hocam beni cazip ettigi şey Valorant'ta filan 600 FPS veriyor benim laptop 200 gecmiyor Low'da.

@Suatpro123 Tam da bahsettiğim şey hocam. O tarz sitelere inanmayın. 3050 mobile ile 11400H işlemcinin darboğaz yapmasının imkanı yok hocam.
Zamanında bende inanmıştım o sitelere 1050ti ekran kartım ve i5-7400 işlemcim için %28 darboğaz yapıyor diyordu ama darboğazın d si yoktu.

Hocam ben anladim neden oyle oldugunu ben ekran kartini Mobile secmedim.

Hocam yurt dışında olduğunu fark etmemişim benim hatam.
Valorant tarzı oyunlar işlemci bazlı oyundur özellikle önbellek ne kadar fazla olursa o kadar yüksek FPS verir hocam.

Hocam benim cok aman aman bir bilgim yok bilgisayar hakkinda on bellek RAM diyorsunuz herhalde.

Geri
Yukarı