Gaming Laptop vs. PS4

Cihaz kullanımı seks gibidir. PS4'te pozisyonlar son derece sınırlıdır.

Bir Gaming Laptop'ta Windows 10 gibi bir Gift, Nimet söz konusudur ve Kamasutra'ya kadar çıkabilirsin.

Her şey oyun, film gibi içerikler değil bana göre. Şöyle bir gezinmek bile Windows 10'da harika bir his.

Bunu kaçırma derim yani. Özgür olduğunu hissediyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizin korsan oynamanız umrunuzda olmadığı gibi firmanın da sizin oyunu almanız umrunda değil.

Tamam o zaman sıkıntı yok alan razı satan razı. Kimse kimseyi umursamıyor demek ki. Olay ney?

adamlar oyunu çıkarırken tl yi düşnüerek çıkarmıyorlar kusura bakma
birçok alternatif var mesela xbox daki ea accesin pc versiyonu olarak origin access var bf 1 gibi ünlü oyunları aylık ücret karşılıgında oynayabiliyorsun
bir tanıdığınla oyun alıp takaslayabilirsin
bir çok alternatif var kusura bakamyın hiç olamzsa oynamam birazcık emeğe saygınız varsa

Desene oyunu satın almak bir macera niye oyun oynuyorsun. Kardeş sen iyi adam oldun ben kötü adam mı oldum? İnsanlar ne şartlarda yaşıyor bilmeden atıp tutuyorsun. Belki herkesin biraz olsun sevdiği birşeyi yapabilmesi için aylık verecek 40-50 lirası yoktur. Bu kafayla gidersem origine aylık 40 ver oyun oyna, Spotify a 40 ver müzik dinle, Netflix miş digitürk müş. Herkes bu kadar zengin değil. "Paran yoksa oynama." Babanın malı olsa böyle konuşursun evet. Şartlar ülke şartlatına göre uyarlanmadığı sürece b şıkkını seçiyorum sana da onlara da saygı gösteremiyorum malesef.

Tamam o zaman sıkıntı yok alan razı satan razı. Kimse kimseyi umursamıyor demek ki. Olay ney?

Desene oyunu satın almak bir macera niye oyun oynuyorsun. Kardeş sen iyi adam oldun ben kötü adam mı oldum? İnsanlar ne şartlarda yaşıyor bilmeden atıp tutuyorsun. Belki herkesin biraz olsun sevdiği birşeyi yapabilmesi için aylık verecek 40-50 lirası yoktur. Bu kafayla gidersem origine aylık 40 ver oyun oyna, Spotify a 40 ver müzik dinle, Netflix miş digitürk müş. Herkes bu kadar zengin değil. "Paran yoksa oynama." Babanın malı olsa böyle konuşursun evet. Şartlar ülke şartlatına göre uyarlanmadığı sürece b şıkkını seçiyorum sana da onlara da saygı gösteremiyorum malesef.

Yani korsan alarak oyun firmalarını protesto etmiyorsunuz. Fiyatlarını indirmelerini de bekleyemezsiniz o halde, böyle bir hakkınız yok.
Oyunları kolay yapılıyor sandınız sanırım. Kaç milyon satır kod yazılıyor bir fikriniz var mı? Veya o çok sevdiğimiz BF1'in grafiklerini nasıl yaptılar biliyor musunuz? Kullanıcıya saygı istiyorsanız üretene saygı duymalısınız.

Yani korsan alarak oyun firmalarını protesto etmiyorsunuz. Fiyatlarını indirmelerini de bekleyemezsiniz o halde, böyle bir hakkınız yok.
Oyunları kolay yapılıyor sandınız sanırım. Kaç milyon satır kod yazılıyor bir fikriniz var mı? Veya o çok sevdiğimiz BF1'in grafiklerini nasıl yaptılar biliyor musunuz? Kullanıcıya saygı istiyorsanız üretene saygı duymalısınız.

İlk adımı kim atacak diye bekliyorum. Kolay yapılıyor demedim. Steam hesabımda bir sürü oyun var en pahalısı 120 TL'dir. Oyunu o fiyata değer gördüm aldım. Ben pahalı oyunları eleştiriyorum. 250 liraya 300 liraya satılan oyunları. Korsana hayır tamam da karşı tarafında biraz empati yapması lazım. Korsan oynayarak bir nevi protesto ediyorum. 40-50 liradan satsınlar alalım. Konsola 2000 lira vermek sorun değil de(aslında pahalı) 5 tane oyuna konsol parası vermek büyük kazık oluyor. Düşüncem bu. Sizinkileri de anlayışla karşılıyorum.

Vallahi ne yalan söyleyeyim GTX 1070'li sistem kurup, konu 100 liralık orijinal oyun almaya gelince asgari ücretten örnek verip sıyrılmaya çalışmak bana biraz tuhaf geliyor... Benim gelirim asgari ücretin üstünde ben hayatımda GTX 1070'li sistemin yanından geçmeyi bırak, böyle bir sistem görmedim bile elimi sürmüşlüğüm yoktur. Kaldı ki bu oyun fiyatlarını bu hale getirenler firmalar değil ülkemizdeki yüklü vergi politikaları ve kur farkı. Dolayısıyla protesto ettiğiniz kişiler yanlış.

Bir şeyden sıyrılmaya çalıştığım yok. Ben birçok orijinal oyun aldım hepsi duruyor. Max. 40-50 saat harcayacağım oyuna 300 lira vermem korsan oynarım daha iyi nokta. Az laf çok iş. 2000 liraya aldım GTX 1070'i. 2 sene kullandım. 5 sene daha kullanırım. 300 lira verip 50 saat oynarsın orijinal oyunu. Saatliği 6 lira yapar. GTX 1070'i 2000 liraya aldım. 3-5 kuruş yapıyor saatlik değeri. Hesap ortada. 5-6 oyuna GTX 1070 in parasını vermem. Firmaları iyi araştırırsan aynı oyunu bizim ülkemizde farklı başka ülkelerde farklı rakamlara satıyorlar. Ben orijinal BF1'i Origin'in kendi sitesinden bizim ülkemizin yarı fiyatına (Güney Kore Origin) aldım. İsterlerse kur artışına ve rezalet ekonomimize rağmen fiyatları çekebilirler. Konuşmuş olmak için yorum yapmayalım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı