Gaming laptopa toz filtresi takılır mı?

sxmax

Decapat
Cihazın hava aldığı yerler çok fazla toz tutuyor, bunu sürekli açıp temizlemek istemiyorum çünkü daha cihaz yeni ve garantisinin bozulacağını düşünüyorum. Bunun yerine normal kasalar için olan toz filtresi alıp taksam cihazda ısınma vb. durumlar yaşatır mı? Cihazın altında soğutucu stant da var ama emin olamadım, deneyen var mı?

Cihazın hava aldığı yerler çok fazla toz tutuyor, bunu sürekli açıp temizlemek istemiyorum çünkü daha cihaz yeni ve garantisinin bozulacağını düşünüyorum. Bunun yerine normal kasalar için olan toz filtresi alıp taksam cihazda ısınma vb. durumlar yaşatır mı? Cihazın altında soğutucu stant da var ama emin olamadım, deneyen var mı?
Çoğu cihazda temizlik garantiye dokunmaz cihazı bozmadığınız ya da herhangi bir zarar vermediğiniz sürece. Toz filtresi akışı kötü etkileyebilir.
Masa ve odanızı temiz tutun, benim 1 senelik düldülün içi hala pırıl pırıl. Oyun amaçlı cihaz değil ama genel tedbir bu.

Çoğu cihazda temizlik garantiye dokunmaz cihazı bozmadığınız ya da herhangi bir zarar vermediğiniz sürece. Toz filtresi akışı kötü etkileyebilir.
Aslında temizlemek isterim açıp ama kendime güvenmiyorum, bu yüzden dokunasım yok. Toz filtresi akışı ne anlamda kötü etkiler cihazın soğumasına engel mi olur? Bunu altındaki soğutucu stant ile destekleyemez miyim?

Masa ve odanızı temiz tutun, benim 1 senelik düldülün içi hala pırıl pırıl.
Bu biraz zor oluyor, yatak ve bilgisayar masası yan yana olduğu için yataktan ve battaniyeden falan çıkan toz direkt masaya geliyor.

G900 Excalibur var onun altında mesh toz tutucu gibi bir şey var ama sabit onun üstüne bir tane daha mesh toz tutucu hava alışını bayağı etkiler ve ısınır.
Sanırım yapmamak daha iyi olacak gibi. Bu tozlardan başka türlü kurtuluş yolu yok mu ya :D

Aslında temizlemek isterim açıp ama kendime güvenmiyorum, bu yüzden dokunasım yok. Toz filtresi akışı ne anlamda kötü etkiler cihazın soğumasına engel mi olur? Bunu altındaki soğutucu stant ile destekleyemez miyim?

Bu biraz zor oluyor, yatak ve bilgisayar masası yan yana olduğu için yataktan ve battaniyeden falan çıkan toz direkt masaya geliyor.
Bende de aynı şekilde fakat oda her gün süpürüldüğünde temiz kalıyor cihaz.

Cihaz hava le buluşamadan filtreden doğru alacak ve filtre de tıkanırsa hiç bir şey alamayacak.

Bende de aynı şekilde fakat oda her gün süpürüldüğünde temiz kalıyor cihaz.
Her gün süpürmeye vaktim olsa keşke :D İşten gelip kendimi ancak eve atabiliyorum, onda da oynadığım 1-2 saat oyun. Ama sizinki oyun bilgisayarı olmadığı için az toz tutması gayet doğal gibi, eski bilgisayarımı ailem kullanıyor onda da toz sıkıntısı yok. Oyun bilgisayarları tek soğutma sistemi fan olunca fanlar biraz fazla hızlı çalışıyor, bundan kaynaklı gibi.

1 yılda bir bakıma gönderin eğer çok ısınıyorsa el beceriniz varsa siz de temizleyebilirsiniz.
Yok cihaz ısınmıyor o konuda bir sorunum yok ama toz birikimi olacağı için ısınmaya elbet başlayacak, ne yapalım artık yapacak bir şey yok servise yollarız öyle olunca da.

Her gün süpürmeye vaktim olsa keşke :D işten gelip kendimi ancak eve atabiliyorum, onda da oynadığım 1-2 saat oyun. Ama sizinki oyun bilgisayarı olmadığı için az toz tutması gayet doğal gibi, eski bilgisayarımı ailem kullanıyor onda da toz sıkıntısı yok. Oyun bilgisayarları tek soğutma sistemi fan olunca fanlar biraz fazla hızlı çalışıyor, bundan kaynaklı gibi.

Yok cihaz ısınmıyor o konuda bir sorunum yok ama toz birikimi olacağı için ısınmaya elbet başlayacak, ne yapalım artık yapacak bir şey yok servise yollarız öyle olunca da.

Çok dert etmeyin sıcaklıklar normal ise kullanın. Arada masayı silin geçin.😁

Yeni konular

Geri
Yukarı