Gaming laptopta 6 GB VRAM yeterli mi?

kornstyla

Picopat
Gaming laptoplardaki 6 GB VRAM yeterli mi, ne zamana kadar götürür?

Masaüstü için yetersiz ya da az olduğunu biliyorum. Dizüstü bilgisayarlar için de durum aynı mı yoksa farklı mı çalışıyor onu merak ediyorum?

Gaming laptoplardaki 6 GB VRAM yeterli mi, ne zamana kadar götürür?

Masaüstü için yetersiz ya da az olduğunu biliyorum. Dizüstü bilgisayarlar için de durum aynı mı yoksa farklı mı çalışıyor onu merak ediyorum?

Bilgisayarın ömrü kadar götürür diye düşünüyorum tabii ileride çıkacak oyunlar için bir şey diyemem. Ama Valorant CS:GO gibi oyunlar oynuyorsaniz rahat götürür.

Oynayacağınız oyunlara göre değişir.
Valorant, LoL, Apex Legends, Fortnite, Forza Horizon 5, FIFA, NFS Unbound. Başka şu anlık kesin oynarım dediğim yok.

Bilgisayarın ömrü kadar götürür diye düşünüyorum tabii ileride çıkacak oyunlar için bir şey diyemem. Ama Valorant CS:GO gibi oyunlar oynuyorsaniz rahat götürür.
Ağırlıklı olarak onları oynuyorum ama güzel grafikli oyunları da oynayacağım az da olsa.

Valorant, LoL, Apex Legends, Fortnite, Forza Horizon 5, FIFA, NFS Unbound. Başka şu anlık kesin oynarım dediğim yok.

Saydığınız çoğu oyun için yeterli, AAA sınıfında olan oyunlar içinde şimdilik yeterli gibi fakat ilerleyen zamanlarda yetmez. VRAM ihtiyacı hızla artıyor. Yetmediği yerde grafik ayarlarini düşürmenin veya DLSS gibi teknolojiler başvurmanız gerek.

NFS Unbound ultra ayarlarda 8GB VRAM'den daha fazlasını yiyor.

Ağlıyorum.

Saydığınız çoğu oyun için yeterli, AAA sınıfında olan oyunlar içinde şimdilik yeterli gibi fakat ilerleyen zamanlarda yetmez. VRAM ihtiyacı hızla artıyor. Yetmediği yerde grafik ayarlarini düşürmenin veya DLSS gibi teknolojiler başvurmanız gerek.

DLSS zaten açık olacak. Grafikleri de düşürürüm lakin grafikleri güzel oyunları low ayara düşürmem gerekecekse işimiz var.

DLSS zaten açık olacak. Grafikleri de düşürürüm lakin grafikleri güzel oyunları Low ayara düşürmem gerekecekse işimiz var.

Low olarak değil, Ultra olmazda high olur mesela oyuna göre veya özel olarak orta-yüksek ayarlar gibi. Oyuna göre değişir.

Geri
Yukarı