Gaming olmayan performanslı notebook önerisi

Bütçe
7-10k
Oyun performansında iyi olan ama tasarımı oyunlar için tasarlanmış dizüstü bilgisayarlar gibi olmayan dizüstü bilgisayarlar istenmiş. Bazı dizüstü bilgisayarların performansları hiç de iç açıcı değil bu bütçede önerilen modellerin.

M1 Macbook Air hepsini tükürür.
M1 kendini tükürür anca.
Türkiye'de satılmıyor. Yurt dışından alırsa vergi + kargo derken fiyat 10.000'i geçer.
Bütçeyi yeni gördüm. Amazon.de üzerinden indirim kovalanabilir aslında. Bildiğim kadarıyla Almanya vergisini düşüyor amazon otomatik olarak, Almanya satış fiyatına yakın bir şekilde geliyor ürün. Zorlamaya değer.

M1 kendini tükürür anca.
Aynen. Kendini tükürür değil mi anca? Fanboy Bey.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sen notebookcheck'ten bir incele bunun tasarımını. Ben normal dizüstü bilgisayarlardan bir fark göremiyorum. Tek menfez çıkış, açık olmayan arka kapak. Alt kapağın hava çıkışlarının yetersizliği vs. ne anlıyorsun orada 'Gaming' yazıyor diye tasarım 'Gaming' mi oluyor?

Klavye mavi aydınlatma, geniş bir soğutma var arkadaş oyun dışında bir laptop arıyor. Niye bu kadar uzattın ki.

Aynen. Kendini tükürür değil mi anca? Fanboy Bey.
Fanboy bey?? Farkederseniz ben de MacBook Pro 16 önerdim. Sentetik sonuçlar önemsiz bir şey. Arkadaş belki de oyun oynayabileceği ama okula vb. de götürebileceği bir cihaz arıyor? O dandik GPU ile oyunların optimize edilmesini beklemekten başka şansı yok. Ayrıca ileriye dönük olması ile uzaktan yakından alakası yok, kutudan adaptör kaldıran Apple, upgrade için yeni cihaz satıyor, gerçekten müthiş.

Şöyle belirteyim günlük işlerimi halletmek için almak istiyorum ancak sadece Office'le vs işim olmayacak ayrıca her ne kadar M1 işlemcili MacBook'ları görsem de yeni nesil işlemci için erken olduğunu ve bunun birçok kişiye göre prototip niteliğini taşıdığını söylemekte fayda var. Ayrıca alsam bile 8 GB RAM kaç yıl idare edecek bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Bir de MacBook kullanan birisi mesajı alıntılayabilir mi, teşekkürler.

Geri
Yukarı