Gaming soğutucu önerisi

Bütçe
200

Kalender908

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ASUS TUF Gaming dizüstü bilgisayarım ısındığı için performans kaybı yaşıyorum bu nedenle bir soğutucu almaya karar verdim. Fakat soğutucular hakkında pek bilgi sahibi değilim bilgi sahibi olan arkadaşlarım soğutucu önerisinde bulunabilirse sevinirim.
Bütçe: Maksimum 200.

Şimdiden teşekkür ederim.

Kaç inçlik mesela laptopun 15.6 ise 17.3'lük bir soğutucu öneririm laptopa biraz büyük gelen soğutucu daha yarar sağlar. Rampage ve İnca marka öneririm. Plastik kaliteleri daha iyi.

TUF'ın modeli nedir?
Fx505DT BQ190
Kaç inçlik mesela laptopun 15.6 ise 17.3'lük bir soğutucu öneririm laptopa biraz büyük gelen soğutucu daha yarar sağlar. Rampage ve İnca marka öneririm. Plastik kaliteleri daha iyi.
Laptobum 15.6 inç 17.3 büyük olduğu için sıkıntı yaratmaz mı ?
Zalman ns 2000 diye bir soğutucu öneriyor çoğu site 300 tl üstüydü sanırım bide 17.3 inç o kadar bütçem yok maalesef.

Soğutucu etki eder ancak ahım şahım etmez. Turbo Boost kapatmayı deneyebilirsin.
5-6 derece fark etse çok iyi olur
Örnek Lol oynuyorum harici ekran kartımla çalıştırmama rağmen dahili ekran kartı derecesi aşırı yüksek oluyor.
Nvidiadan , ge force experienceden ve grafik ayarlarından ayarladım ama değişmiyor bu nedenle soğutucu almak istedim bir nebzede olsa soğutur ve performans kaybımı biraz azaltır diye.
Sizce almalı mıyım ?

Not: Oyunları dengelide veya high performance modunda oynasamda durum aynı oluyor.

Bende de TUF var işlemci gerektiren oyunlarda olsun yüksek oyunlarda olsun ısınıyor ancak performans kaybı olmuyor tuhaf bir şekilde. Isınması problem değil çünkü güçlü işlemci ve ekran kartı, göz ardi edilebiliyor.

Bende de TUF var işlemci gerektiren oyunlarda olsun yüksek oyunlarda olsun ısınıyor ancak performans kaybı olmuyor tuhaf bir şekilde. Isınması problem değil çünkü güçlü işlemci ve ekran kartı, göz ardi edilebiliyor.
İşlemcim ve dahili ekran kartım 90 dereceleri görüyor ve fpste düşüş yaşıyorum nedenini bilmiyorum. GTX1650 ekran kartına ve Ryzen 5 3550 H işlemciye sahibim.

FX505dt BQ190.

Laptopum 15.6 inç 17.3 büyük olduğu için sıkıntı yaratmaz mı?
Zalman ns 2000 diye bir soğutucu öneriyor çoğu site 300 TL üstüydü sanırım bir de 17.3 inç o kadar bütçem yok maalesef.

Biliyorum ama dün 17.3 inçlik akrabamda da olan inca soğutucu vardı Trendyol'da ve 180 TL idi sanırım bugün zam gelmiş ama link bulursam atarım buraya bakıyorum şimdi . Evet maalesef şansına bugün 202 TL olmuş ama daha ucuzunu da bulabilirsen diye buraya koyuyorum gayet iyi akrabamda da vardı. Inca Siyah Gms Arrax 5xfan 6 Kademeli Gaming Notebook Soğutucu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL hepsi buradada aynısı var 194 tl ve hepsiburadada ilk siparişe 50 Tl indirim var ama mobil uygulamasından yani sana ucuza gelmiş oluyor şu linki de bırakayım bak istersen. https://www.hepsiburada.com/rampage...ucu-stand-p-HBV0000049ZRY?magaza=GAMİNGBURADA 140 tl

Son düzenleme:
Biliyorum ama dün 17.3 inçlik akrabamda da olan inca soğutucu vardı Trendyol'da ve 180 TL idi sanırım bugün zam gelmiş ama link bulursam atarım buraya bakıyorum şimdi. Evet maalesef şansına bugün 202 TL olmuş ama daha ucuzunu da bulabilirsen diye buraya koyuyorum gayet iyi akrabamda da vardı. Inca Siyah Gms Arrax 5xfan 6 Kademeli Gaming Notebook Soğutucu Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL hepsi buradada aynısı var 194 TL ve Hepsiburada'da ilk siparişe 50 TL indirim var ama mobil uygulamasından yani sana ucuza gelmiş oluyor şu linki de bırakayım bak istersen. https://www.hepsiburada.com/rampage-ad-rc3-x-dragon-siyah-140mm-4-adet-fan-notebook-sogutucu-stand-p-HBV0000049ZRY?magaza=GAMİNGBURADA 140 TL.

Çok çok teşekkür ederim inşallah yarın sipariş vereceğim.
3 sorum olacak cevaplarsanız sevinirim.

Soru1: Attığınız soğutuculardan hangisi daha iyi hangisini önerirsiniz?
Soru2: Soğutucuyu uzun süre kullanınca bakım vs yapmaya gerek var mı?
Soru3: Soğutucuyu bilgisayarıma bağlayarak mı yoksa adaptörle mi çalıştırırsam daha iyi performans alırım?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
@oluroluryeriz hocam internette 200 bandına soğutucu ararken 3 ürün çıktı karşıma bu ürünler ve sizin attığınız 2 linkteki ürünlerden hangisi en iyisi nasıl bakabilirim? Karşılaştırma sitesi bulamadım maalesef.

Ürünler:
1. ADDISON Rampage Ad-rc5 Notebook Laptop Soğutucu 5 Fanlı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
2. https://www.hepsiburada.com/tx-red-...MIptnsluGF8QIVmOJ3Ch2ZYQJSEAAYAiAAEgKWJPD_BwE
3. Techmaster Nuoxi Q8 Rgb Ledli 6 Fanlı Notebook Laptop Soğutucu 12-17.3 Inç Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı