GamingGen Sıfır diye yolladığı 2. el ürünü değişim yapmıyor!

zazalpha

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar GamingGen'den aldığım ekran kartında coil whine çıktı ve garanti bilgisi için ASUS'u aradım, sonrasında garantisinin 14 Nisan'da başladığını öğrendim ama

Ben 4 Temmuz'da satın almıştım.

ASUS bana disbiritor firmasının, satıcı firmaya yolladığı zaman çıkarılan fatura tarihinden itibaren başlar garanti süreci dedi.

Sonra ASUS hesabına girip Ekran kartımı kaydetmemi, eğer önceden farklı bir kullanıcı tarafından kaydedilmiş ise bana büyük ihtimalle sıfır yollanılmadığını belirtti. ASUS hesabıma kaydetmeye çalıştım ve daha öncesinde ekran kartının kaydedildiğini gördüm,

Büyük ihtimal önceden alan kişi iade veya değişim yapmış coil Whine'dan dolayı.
GamingGen'e yolladım ve 1 hafta işlem sürecinden sonra;
- Firma bana Distribütör firmanın kontrol amaçlı ASUS hesaplarina eklediklerini (Diğer satın alan kişiler kendi hesaplarına sorunsuz ekleyebildiler)

-Sisteme bakılınca Ekran kartımım daha önce kimseye satılmadığını

-Koruma Jelatinlerinin ekip tarafından açıldığını ( Sistemi alan diğer kişilere kapalı kutu yollanılmıştı)
Belirttiler.
Bende;
Yollamadan kontrol ediyorsanız Neden coil whine olan bir ekran kartını yolladiniz o zaman diye sorduğumda kontrol edilirken performansa etki etmeyen bir şey yok ise size yollanilir, coil whine garanti dışı kalıyor denildi.

Sizce ne yapmalıyım Öğrenciyim zar zor biriktirdiğim harçlıklarım ile aldım bu sistemi. Site 3 aydır mağdur etti beni, Tüketici haklarına dava açarken neleri kanıt olarak göstermem ve ne demek gerek acaba... Hep sesli konuştuk firma ile yazılı bir bilgi yok ve her şeye bir bahane uyduruyorlar her türlü kendilerini savunup işin içinden sıyrılıyorlar...

Tüketici hakem heyetine başvurun kesin kazanacaksınız. Ödeme yapıp satın aldığınız tarihi belirtin ve ürünün aktifleştirilme tarihini de gösterin. Bir avukatla görüşmeniz en sağlıklısı olur, hakem heyetine başvuru dışında dava da açabilirsiniz. Elinizde bu kanıtlar varken kesin kazanacaksınız zaten.

Sakın adamları arayıp dolandırıcısınız falan demeyin, hakaret davası falan açarlar uğraşırsınız. Dediğim gibi avukatla görüşün, her avantaj sizden yana.

Tüketici hakem heyetine başvurun kesin kazanacaksınız. Ödeme yapıp satın aldığınız tarihi belirtin ve ürünün aktifleştirilme tarihini de gösterin. Bir avukatla görüşmeniz en sağlıklısı olur, hakem heyetine başvuru dışında dava da açabilirsiniz. Elinizde bu kanıtlar varken kesin kazanacaksınız zaten.

Sakın adamları arayıp dolandırıcısınız falan demeyin, hakaret davası falan açarlar uğraşırsınız. Dediğim gibi avukatla görüşün, her avantaj sizden yana.
E devlet üzerinden dilekçe oluşturacağım tüketici hakem heyetine. Nasıl dilekçe yazsam pek bilmiyorum açıkçası , burdaki gibi sorunları belirtsem olur sanırım?
Öğrenciyim dediğim gibi, avukat vb. Yapacak gücüm yok maalesef.

Böyle durumlarda sorunu düzgün ve güzelce açıklamak çok önemli. Bunu maalesef ben de yapamam. İşin uzmanından yardım almak lazım. Tanıdık falan birini bulursanız belki en azından dilekçe yazmada yardımcı olur. Foruma konu açsanız belki buradan da bulursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı