GamingGenTR sorunlu ürünü haber vermeden geri yollamış

Gaming gen TR'den almış olduğum sistemde sorun vardı(RDR2 gibi oyunlarda PSU'dan cızırtı sesi, ekran kartı fanlarının yalpalayarak dönmesi, ve anakarttan cızırtı sesleri gelmesi, kasanın 2 USB portunun ve kablo bölümündeki RGB konturolcünün bir portunun calışmaması). Bende bu yüzden teknik desteğe gönderdim. Onlarda bana üründe ne sorun olduğunu sorduklarında cevaplamıştım, tüm bu dediklerimi söylemiştim, onlar ise iade ya da değişim için ilgileneceklerini söylediler. Bugün telefonuma mesaj geldi. Kargom dağıtıma çıkmış.

Bana hiçbir şey söylemeden geri yollamışlar. Bende Gaming gen TR'nin müşteri temsilcisini aradım. Ve neden geri geldiğini sordum. Kasanın testlerinin yapıldığını ve bir sıkıntısı olmadığı için geri yolladıklarını söylediler. Bende sorunları yeniden söyledim ama bana bağırarak üretici firmanın garantisiyle görüşebileceğimi söylediler. Bozuk ürün satıyorlar, sonra beni garantiye yönlendiriyorlar. Arayıp beni bilgilendirmediler bile. Kasayı göndermeden önce sorunların videosunu çekmiştim, elimde kanıt var. Sizce ne yapmam lazım, nasıl bir yol izlemeliyim?

Beni de mağdur ettiler. Bir daha asla oradan alışveriş yapmam. Ben onları tüketici hakem heyetine şikayet ettim, şimdi sonuç bekliyorum.

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun ses bana da coil whine gibi geldi sesin psu dan olduğunu eminmisiniz üstten de alıyorum sesi dediniz ekran kartından olma ihtimali olabilir mi?Bir de yanık kokusunda yanılmıyorsanız eğer bence sisteme pek ellemeyin

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun ses bana da coil whine gibi geldi sesin psu dan olduğunu eminmisiniz üstten de alıyorum sesi dediniz ekran kartından olma ihtimali olabilir mi?Bir de yanık kokusunda yanılmıyorsanız eğer bence sisteme pek ellemeyin
Üstten dediğim kasanın içindeki psu delikleri. O an yanık kokusu yoktu psikolojik olarak öyle hissetmişim. Ama yanık kokusu ilk günlerde oyun açarken normalmiş galiba arkadaşım dedi. termal macun mu kullanılıyormuş öyle bir şey. Doğru mu bu bilgi? Ekran kartındanda sürtünme sesi geliyor zaten.

Üstten dediğim kasanın içindeki psu delikleri. O an yanık kokusu yoktu psikolojik olarak öyle hissetmişim. Ama yanık kokusu ilk günlerde oyun açarken normalmiş galiba arkadaşım dedi. termal macun mu kullanılıyormuş öyle bir şey. Doğru mu bu bilgi? Ekran kartındanda sürtünme sesi geliyor zaten.
Yanık kokusu hakkında bir bilgim yok hocam yani ben dediğiniz şeyi duymadın yakın zamanda bende bir hazır sistem aldım başıma gelmedi geldiysede ben farketmemiş olabilirim ama bende de cw sıkıntısı var ses baya tanıdık geldi o yüzden.Ekran kartındaki sese gelcek olursak yalpalanan fandan ötürü yüksek ihtimal.Bu arada kardı sizmi taktınız yoksa sistemde halihazırda takılımıydı çünkü gpu üzerindeki fanlar oldukça hassastır takarken yamultmuş olabilirsiniz değilse değişim isteyin sonuçta sıfır ürün alıyosunuz sorun büyük ya da küçük olsun ayıplı malı kabul etmek zorunda değil

PSU'da sorun yok gibi fakat ekran kartın fanlarında kesinlikle sorun var. Yüksek devirlerde yalpalama çok sorun yaratır. USB girişleri hakkındaki fikrim de USB 3.0 kablosunun bağlanmamış olması. Attığınız videolardan birinde sanki bağlanmamış gibi gördüm.

PSU'da sorun yok gibi fakat ekran kartın fanlarında kesinlikle sorun var. Yüksek devirlerde yalpalama çok sorun yaratır. USB girişleri hakkındaki fikrim de USB 3.0 kablosunun bağlanmamış olması. Attığınız videolardan birinde sanki bağlanmamış gibi gördüm.
Hocam bir daha açıklarmısınız usb olayını tam anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı