Gang Beasts'te GTX 1060 ısınıyor

WickedMonarch

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gang Beasts oynarken ekran kartım 79 ve 85 derece arası. Rust'ta bile maksimum 60.
  • Ekran kartı: GTX 1060 3GB.
  • RAM: 8 GB.
  • İşlemci: Ryzen 3 3100.

Kimi oyun ekran kartını nutella-ekmek gibi yemeyi sever. Witcher 2 ve The Long Dark gibi mesela. FSP Lock kullanabilirsiniz. Monitörünüzün Hz'sinden birkaç fazlasına kilitleyin 65, 80, 150fps gibi gibi.

Faydası olur mu? Olursa ne kadar düşer.

RX580 kartımda fps limit kullanmadığımda the long dark'ta 84 derecelerde oynuyordum. FPS'i 80'e kilitledikten sonra 70-72Clerde oynadım rahat bir şekilde. Kartınız başka oyunlarda ısınmıyorsa kartlık bir durum yoktur bazı oyunlar bu şekilde sömürüyor maalesef. Belki oyun bazında özel bir ayar vardır fakat ben genel olarak fps'i kilitleyerek çözüyorum.

RX580 kartımda FPS limit kullanmadığımda The Long Dark'ta 84 derecelerde oynuyordum. FPS'i 80'e kilitledikten sonra 70-72C'lerde oynadım rahat bir şekildekran kartınız başka oyunlarda ısınmıyorsa kartlık bir durum yoktur bazı oyunlar bu şekilde sömürüyor maalesef. Belki oyun bazında özel bir ayar vardır fakat ben genel olarak FPS'i kilitleyerek çözüyorum.

Nasıl yapabilirim peki FPS lock.

Geri
Yukarı