Gara'da gerçekleştirilen rehine kurtarma(!) operasyonu

Sözün bittiği yerdeyiz. Dağ filmi gibi değil dünya.
Şu mesajın alnını öpmek istiyorum. Dağ 2 ve Börü bir yere kadar doğruları yansıtıyor, özellikle de Börü. Ama ülkemizde yapılan askeri filmlerin ve dizilerin tek amacı, insanların milli duygularını kabartarak reyting kasmak. Özellikle de Söz ve Savaşçı. Mermi kovanı çıkmayan silahlarla askeri dizi çekiyorlar. 🤣

Bu diziler yüzünden Özel Kuvvetler hafife alınmaya başlandı desem abartmış olmam.

Özellikle sivil diye bir ifade kullanmadım yazımda.
Halk terör örgütünü yaklaşık 40 yıldır lanetliyor zaten. Şu an görevinde başarısız ve dalga geçer gibi açıklama yapan mevkilere gösterilmedikçe gereken tepki, daha çok kayıplar verilecektir. Hedef kurumun kendisi değil, başını çekenler olmalıdır.
Maalesef dediğiniz gibi, yüksek makam mevki için kusura bakmayın birbirini yalayacak insanlar var ve en kötüsü de buna yapacak bir şeyimiz yok.

Yazılacak çok şey var da, gideni geri getirmeyecek maalesef. Allah rahmet eylesin.

5-6 senedir ne doğru düzgün bir haber, ne doğru düzgün bir uğraş. "Teröristlerle pazarlık yapılmaz" bahanesinin arkasına sığınıyorlar bir de. Öcalan'ı ziyarete giderken, mektubunu siyasi propaganda haline getirirken, çözüm süreci ayağına PKK'ya doğuda bedavadan yıllarca güçlenme, yıllar boyunca ülkenin her yerinde bombalar patlatıp vatandaş şehit etme fırsatı verilirken yapılanlar pazarlık değilmiş gibi...

(Güya ben bu forumda politik yazı yazmayacaktım)

Yazılacak çok şey var da, gideni geri getirmeyecek maalesef. Allah rahmet eylesin.

5-6 senedir ne doğru düzgün bir haber, ne doğru düzgün bir uğraş. "Teröristlerle pazarlık yapılmaz" bahanesinin arkasına sığınıyorlar bir de. Öcalan'ı ziyarete giderken, mektubunu siyasi propaganda haline getirirken, çözüm süreci ayağına PKK'ya doğuda bedavadan yıllarca güçlenme, yıllar boyunca ülkenin her yerinde bombalar patlatıp vatandaş şehit etme fırsatı verilirken yapılanlar pazarlık değilmiş gibi...

Ben 13 kişinin rehin olduğunu daha bugün öğrendim. O kadar da gündemden kopuk bir insan değilim oysa ki.

Ben 13 kişinin rehin olduğunu daha bugün öğrendim. O kadar da gündemden kopuk bir insan değilim oysa ki.
Dönem dönem bazı gazeteciler köşe yazısı yazmış, aileler meclise çıkarılmış muhalefet tarafından ama o kadar. Hep unutulmuş. Ben de yeni öğrendim açıkçası, çok şaşırdım. 5 yıl dile kolay.

Sadece tek bir şey atacağım. Terörün ne kadar beslendiğinin kanıtı.
msb-duyurdu-gara-daki-magarada-ele-gecirildi-4924627.jpg

Neresi kurtarma operasyonu bunun kurtarılan insan yok, oradaki kurtarılmayı bekleyen askerleri kurtarmaya giden askerler bile şehit olmuş, 6yılda böyle bir operasyon mu oluşturdunuz yazık yazık bununla övünen bir savunma bakanımız var bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı