Garanti ATM para yuttu

thedeuss

Hectopat
Makaleler
1
Papara Card ile garanti ATM'den para yatırmak için ATM'ye gittim. Paralarımı koydum. 20 lirayı taradı 10 lira taranamadı para sahte olmadığını bildiğim için geri verilen parayı yeniden koydum devam dedim. Sonra bir anda bu işlemi şu anda gerçekleştiremiyoruz dedi ve sadece menüde kart iade vardı. Mecbur kart iade dedim 20 lira hem hesabıma geçmedi hem 30 liram tamamen çöp oldu. Ne yapmam gerek?
+ Makbuz bile vermedi

Hem Akbank'ta, Hem Halkbank'ta, hem de 2020'nin sonunda İş Bankası'nda ATM'de bu duruma şahit oldum. Bu konuda tecrübeliyim yani. O yüzden bana danışabilirsiniz.
Akbank'ta ATM'nin para alma makinesinin ağızı bozulmuş. Yuttu paracıkları. Hemen banka personellerine bildirince ATM kapatıldı, incelendi ertesi gün iade yaptılar yakınıma. Bir kere Ziraat ATM'sine kartı takarken son anda ATM ekranının tamamen kapalı olduğunu fark ettik. ATM kartı kabul etti. Kısa süreli çok yaşadık. Sonra iptal butonunu basmayı akıl ettik. Kartı aynen tek parça halinde geri aldık. Halkbank'ta para yatırıken ATM paraya el koyduğunu söyledi. ATM'nin fotoğrafını çektik. Mesai bitimine denk geldi. 2018'in son aylarından biri olabilir emin değilim. Hemen Halkbank Dialog'u aradık. ATM kodunu istediler verdik. Tamam dediler. Yakınım tüm parayı ertesi gün banka şubesinden geri aldı.
Geçen ay başka bir yakınım ATM'de işlem yaparken bankamatik İş Bankası kartını yuttu. Ertesi gün yakınım bakmadan kartını temin etti.

Bu konularda soğuk kanlı olup hem bankanın şubesine bildirmek hem de telefon müşteri hizmetlerine ulaşmak yararlı olur. Başka bir şekilde geri vereceklerini de sanmam.

ATM'ler kamuya açık alanlarda kullanıma açık olduğundan teknik bir sorun yaşadığında paraya güvenlik amaçlı el koyar. Aksi durumda kasetlerdeki paraları etrafa saçabilirdi :)
Banka müşteri hizmetleri ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Giren/çıkan tüm paralar kayıtlı olduğundan fazla paralar hemen tespit edilir ve sahibine şube vasıtası ile veya hesaba havale olarak iade edilir.

Papara Card ile garanti ATM'den para yatırmak için ATM'ye gittim. Paralarımı koydum. 20 lirayı taradı 10 lira taranamadı para sahte olmadığını bildiğim için geri verilen parayı yeniden koydum devam dedim. Sonra bir anda bu işlemi şu anda gerçekleştiremiyoruz dedi ve sadece menüde kart iade vardı. Mecbur kart iade dedim 20 lira hem hesabıma geçmedi hem 30 liram tamamen çöp oldu. Ne yapmam gerek?
+ Makbuz bile vermedi
Aynı sorun bana da oldu. Email yoluyla destek kaydı oluşturdum. 1 ay sonra alabildim parayı.

Hem Akbank'ta, hem Halkbank'ta, hem de 2020'nin sonunda İş Bankası'nda ATM'de bu duruma şahit oldum. Bu konuda tecrübeliyim yani. O yüzden bana danışabilirsiniz.
Akbank'ta ATM'nin para alma makinesinin ağızı bozulmuş. Yuttu paracıkları. Hemen banka personellerine bildirince ATM kapatıldı, incelendi ertesi gün iade yaptılar yakınıma. Bir kere ziraat ATM'sine kartı takarken son anda ATM ekranının tamamen kapalı olduğunu fark ettik. ATM kartı kabul etti. Kısa süreli çok yaşadık. Sonra iptal butonunu basmayı akıl ettik. Kartı aynen tek parça halinde geri aldık. Halkbank'ta para yatırıken ATM paraya el koyduğunu söyledi. ATM'nin fotoğrafını çektik. Mesai bitimine denk geldi. 2018'in son aylarından biri olabilir emin değilim. Hemen Halkbank Diyalog'u aradık. ATM kodunu istediler verdik. Tamam dediler. Yakınım tüm parayı ertesi gün banka şubesinden geri aldı.
Geçen ay başka bir yakınım ATM'de işlem yaparken bankamatik İş Bankası kartını yuttu. Ertesi gün yakınım bakmadan kartını temin etti.

Bu konularda soğuk kanlı olup hem bankanın şubesine bildirmek hem de telefon müşteri hizmetlerine ulaşmak yararlı olur. Başka bir şekilde geri vereceklerini de sanmam.

Bugün akbanka kartsız işlemlerle ÖSYM için para yatırdım. Sonra paranız ATM tarafından geri alınmıştır dedi. Şube kapalıydı. 10 dk sonra falan şubeden çalışanlar çıktı kapıya onlara sordum yarın gel veririz dediler bir sorun olmaz değil mi? :( kafama takılıyor da. Bu arada müşteri hizmetlerine de bağlanamıyorum Akbank üyesi falan olmadığım için.

Geri
Yukarı