Garanti BBVA Avans Hesabı Nedir?

patrikk

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Pano Montörlüğü - Otomasyon
Merhabalar, Garanti BBVA müşterisiyim ve maaş hesabım bu bankada bulunuyor, bugün Avans Hesabı açabilmek için bana ulaştılar.

Avans Hesabını araştırdığımda para ihtiyaçlarında %1,80 faiz oranıyla nakit sağlandığını öğrendim, peki Avans Hesabı ile Kredi Kartının farkı nedir? İkisinden de vadeli ve belirli faiz oranıyla harcama yapılmıyor mu? Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Avans hesabında günlük bile kullanabilirsin, örnek olarak 500 TL fazla çektin, yarın gidip 500 TL yi hesaba yatırdığın zaman, ay sonu 1 günlük faiz işletilir hesabına yansıtılır. Kredi kartında çektiğinde geri ödeme ancak hesap ekstresi kesildiği zaman olabilir.

Peki garanti günlük 0.08₺ faiz uygulandığını belirtiyor 100₺ başına, bu her gün mü uygulanıyor? Mesela 2000₺'lik bir ürün aldık avans hesabından, 20x0.08 = 1,6₺ gün başına, 30 güne çarptığımda 48₺ faiz uyguluyor. Faiz sistemi anlattığım şekilde mi işleniyor acaba?

Peki garanti günlük 0.08₺ faiz uygulandığını belirtiyor 100₺ başına, bu her gün mü uygulanıyor? Mesela 2000₺'lik bir ürün aldık avans hesabından, 20x0.08 = 1,6₺ gün başına, 30 güne çarptığımda 48₺ faiz uyguluyor. Faiz sistemi anlattığım şekilde mi işleniyor acaba?
Size bu şekilde belirttilerse doğrudur. Basit faiz hesaplamada aylık Faiz %2,4 e gelmiş oluyor. Yıllık Faiz de 28,8 e gelmiş oluyor. Çok kötü de değil, çok iyi de değil.

Kafamı karıştı bazıları çok kötü diyor fakat farkını anlamadım, bildiğim kredi kartının bütün özellikleri bulunuyor. Taksitlendirme, internet alışverisi vs. faiz oranı olarakta iyi. Yarın bankayı arayıp kesin bilgiyi alayım teşekkürler.

Çok kötü denilen kısım şu maaş hesabınız aynı zamanda ya, maaşınız yattı 8000 TL, avans hesabınız var 2000 TL. Siz ay içerisinde 10000 TL harcarsanız, bu eksi 2000 TL hiç bir zaman kapanmıyor her ay da düzenli faiz yazıyor. Siz düşündüğünüz gibi 10 gün 20 gün veya 1 ay sonra kapatacaksanız eksi hesabı avantajlı ama ekstra para gözü ile bakıp bu parayı da kendi paranız gibi harcarsanız ki %90 herkes bu şekilde kullanıyor, avantajlı olmaktan çıkıyor, bir türlü kapatamadığınız bir borç oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı