Garanti bonus yerine Axess'e geçmek daha iyi olur mu?

Sanbekliyor

Decapat
6-7 aydır garanti Gold ve garanti American Express kartlarını kullanıyorum. Açıkçası tatmin edici hiçbir kampanyasına rastlayamadım. Aylık puan kazandıran kampanyaları oluyor ama alışveriş tutarı çok yüksek. Taksit imkanları da çok dikkatimi çekmedi. Her firmanın verdiği imkanları sağlıyor.
Yani American Express'den her alışveriş sonrası 3-5TL damlamasa aidatı zor çıkaracağım. Axess'e başvurmayı düşündüm sizce farkını görür müyüm?

Bir de bilginiz varsa Axess Free ile normal Axess çok farklı mı?

Ben Axess sarı kart ve garanti bonus kullanıyorum o kadar teknolojik alışveriş yaptım + kuyumcu alışverişleri hiçbirinden bonus alamadım 8 ayda 35TL bonus birikti ki çok da harcama yaparım ekstra olarak Axess'in avantajları benim için daha iyiydi simit sarayında 50TL alışveriş yapardım 3-7TL arası cashback alırdım.

Ben Axess sarı kart ve garanti bonus kullanıyorum o kadar teknolojik alışveriş yaptım + kuyumcu alışverişleri hiçbirinden bonus alamadım 8 ayda 35TL bonus birikti ki çok da harcama yaparım ekstra olarak Axess'in avantajları benim için daha iyiydi simit sarayında 50TL alışveriş yapardım 3-7TL arası cashback alırdım.

Garanti bonus American Express olmasa aylık bonus diye bir şeyim olmayacak zaten. Her alışverişte 3-5 atıyor sadaka niyetine. Axess'in +taksit kampanyalarını gördüğüm için ilgimi çekti yoksa bence en iyisi devlet bankaları. Yıllarca paraf kullandım, hem aidatı ucuz, hem de güzel kampanyaları vardı.
Hocam Axess'in chip para kampanyaları o kadar kötü mü? Genelde her kredi kartı belirli limit üzeri alışverişe puan sağlıyor. Garantinin şu an 750TL ve üzeri 25-50 bir şey olması lazım.

Axess kartı kullanmayacaksanız kullanılır bir kart olur. Kartı aktif kullanana kampanya göndermez, eğer kartı kullanmıyorsanız her ay kişiye özel kampanyalar tanımlar.

Oha öyle bir saçmalık mı var? Yani eğer alırsam muhtemelen garantiyi kapatacağım çünkü aidatları bana fena dokunacak. Bir de vereceğinden net değilim. Daha önce Axess'e başvurmuştum. İlk başvurumda vermedi. Garanti 5dk sonra onay verdi. Sonra Axess Free'ye başvuru yaptığımda, limitimi inanılmaz düşürmeme rağmen sırf kredi kartım var diye vermemişti.
Eğer dediğiniz gibi yapmam gerekiyorsa muhtemelen HalkbanK'den falan bir kart çıkarırım.

@Sanbekliyor Bonus kartları aidatlı kullanmanıza gerek yok. Bonus Flexi kart çıkartıp diğerlerini iptal edebilirsiniz. Online alışverişlerde sanal kart kullanırsanız aidatlı karttan farklı bir yanı olmuyor.

Axess kartı kullanmayacaksanız kullanılır bir kart olur. Kartı aktif kullanana kampanya göndermez, eğer kartı kullanmıyorsanız her ay kişiye özel kampanyalar tanımlar.
Çok doğru. Ben 6-7 aydır alışveriş yapmıyorum. Juzdan uygulamasına giriş yap 75 TL chip para kazan kampanyasını verip duruyor her ay. Her ay bütün kampanyalara ek 3000TL harcamaya 75 TL chip para veriyor.

Oha öyle bir saçmalık mı var? Yani eğer alırsam muhtemelen garantiyi kapatacağım çünkü aidatları bana fena dokunacak. Bir de vereceğinden net değilim. Daha önce Axess'e başvurmuştum. İlk başvurumda vermedi. Garanti 5dk sonra onay verdi. Sonra Axess Free'ye başvuru yaptığımda, limitimi inanılmaz düşürmeme rağmen sırf kredi kartım var diye vermemişti.
Eğer dediğiniz gibi yapmam gerekiyorsa muhtemelen HalkbanK'den falan bir kart çıkarırım.
Hocam mesela ilk 6 ay bayağı sık kullandınız. İlk ay içinde kullanırken ek kart çıkartın 250 chip para falan veriyorlar. Mesela limit düşürmek için aradığınızda düşürdüğünüz limitin yüzde biri kadar chip para veriyorlar. İlk 6 ay kullanıp ikinci 6 ay kullanmayı kestiğiniz anda chip para yağdırıyorlar. Ama tabi yağdırdığına değecek bir limitin olması gerek diye düşünüyorum. Yani 50-100 binden aşağı limitin varsa sana bunları tanımlamayabilirler.

@BurakPalabiyikkk Yok hocam limitle alakası yok, bunlar herkese böyle yapıyor. Kartı kullanmazsanız düşük tutarlı harcamalarda %50 veya %100 gibi oranlarda puan veya indirim veriyor. Kartı kapatmak isterseniz açık tutma sözüne 300-400 puan veriyorlar.
Limit varsa daha güzel, sonradan faizsiz 6 taksit ve 2 ay erteleme gibi kampanyalar gönderiyorlar.

@BurakPalabiyikkk Yok hocam limitle alakası yok, bunlar herkese böyle yapıyor. Kartı kullanmazsanız düşük tutarlı harcamalarda %50 veya %100 gibi oranlarda puan veya indirim veriyor. Kartı kapatmak isterseniz açık tutma sözüne 300-400 puan veriyorlar.
Limit varsa daha güzel, sonradan faizsiz 6 taksit ve 2 ay erteleme gibi kampanyalar gönderiyorlar.
Ya ben limitle alakalı olduğunu düşünmüştüm de 10 bin limitli olan adamı tutmak için 300-500 chip para vermek çok da mantıklı değil bence.

Geri
Yukarı