Garanti Kart'ta temasız olmasına rağmen pin bloke hatası

okanerdogn1881

Picopat
Evet bugün marketten ödeme için gittiğimde POS ödeme yaptım pin bloke hatası veriyor. Normalde açılması lazım kartım, yeni temasız var fakat olmuyor. Ben bankamatik soktum bu kartı, şifreli giriş te yaptım, ona rağmen kabul olmuyor işlem. Her türlü şeyi açık kartın, QR kod ödeme yaptım, yeni hesap aç gibi saçma sapan iş çıkardı. Bunların çözümü nedir?

İlk işlem PİN ile olmalı hocam temassız ile hata alırsınız. Uygulama üzerinden PIN'i değiştirerek tekrar şifreli işlem yaparsanız PİN yüklenir.

Hayır öyle değil. ATM işi tamam ama POS cihazında kullanırken ilk işlemi PİN ile yapmanız lazım. Eğer ilk işlem PİN ile olmazsa red yersiniz ve PİN yüklenmez.

Kardeşim ben denedim kartı takıyorsun sifre bile çıkmıyor pin bloke işlem iptal yazıyor Temasız denedim sonra dedim kartı tak taktı gene aynı şifre giremiyorum işlem iptal diyor

Kardeşim ben denedim kartı takıyorsun sifre bile çıkmıyor pin bloke işlem iptal yazıyor Temasız denedim sonra dedim kartı tak taktı gene aynı şifre giremiyorum işlem iptal diyor

Bakın uygulama üzerinden tekrar şifreyi sıfırlıyorsunuz, sonra gidip ATM'de tak-çıkar yapıyorsunuz sonra markette posa takıp işlem yapıyorsunuz. Ben bu şekilde çözebildim sorunu.

Bakın uygulama üzerinden tekrar şifreyi sıfırlıyorsunuz, sonra gidip ATM'de tak-çıkar yapıyorsunuz sonra markette posa takıp işlem yapıyorsunuz. Ben bu şekilde çözebildim sorunu.
Ben direk bankayla ilişki mi kestim bikere kartım bloke oldu hiçbisey yapmadığım kart dedim Trendyol dan bişey aliym aldım banka işlemi redeti diye duran kart bloke oluyor bu sondu bu hatadan sonra ilişkimi kestim

Konu kilitlensin

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı