Garanti süresi erken başlatılmış işlemci

Kompostooo

Kilopat
Ryzen 5 5600 işlemcim var. Cinebench R23 testi yaptım ve 9450 puan aldı. Cinebench R20 testi yaptım 3685 puan aldı. CPU Z testi yaptım 4282 puan aldı. Tekli çekirdek testlerinde sorun yok. Alması gerekenden oldukça düşük puanlar aldı yani. Bunun sebebi de ne yaparsam yapayım çoklu çekirdek testi esnasında 3.8GHz hızı geçemedi. Tekli çekirdekte 4.4GHz hızda çalışıyor. Bu arada test esnasında en fazla 58 derece oldu. Bundan dolayı yetkili servisle iletişime geçmek istedim.

Garanti süresinin başlama tarihine web sitelerinden baktım ve 11.10.2022 tarihinde başlamıştı. İşlemciyi benim alma tarihim ise 17.11.2022. Hepsiburada ile iletişime geçtim. Talep oluşturdu ve beklememi söyledi. Biri benim yaşadığım sorunu yaşayıp iade etmiş daha sonra bana satmış olabilirler diye düşündüm bende. Yasal olarak iade ya da değişim hakkım var mıdır acaba? Bunu öğrenirsem ona göre hakkımı ararım veya kabullenirim. Sıklıkla render almam gerektiği için bu konudaki performansı önemli benim açımdan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans konusuna hakim değilim ancak garanti konusunda depo garantisi denilen bir olay çıkmış, Lenovo laptop aldığımda başıma geldi, cihazı aldığımda 14 ay garantisi kalmıştı ve Lenovo ile iletişime geçerek fatura bilgilerimi ilettiğimde garanti başlangıç tarihini satın alım tarihi olarak güncellediler.

Performans konusuna hakim değilim ancak garanti konusunda depo garantisi denilen bir olay çıkmış, Lenovo laptop aldığımda başıma geldi, cihazı aldığımda 14 ay garantisi kalmıştı ve Lenovo ile iletişime geçerek fatura bilgilerimi ilettiğimde garanti başlangıç tarihini satın alım tarihi olarak güncellediler.

Aynı durumdan muzdaribim. Birkaç ayı olması gereken garanti geçen hafta bitti. Nereden satın aldın laptopu?

Aynı durumdan muzdaribim. Birkaç ayı olması gereken garanti geçen hafta bitti. Nereden satın aldın laptopu?

Ben A101'in internet sitesinden almıştım, ancak farklı e ticaret sitelerindeki satın alımlarda da bu tarz durumları duydum. Görüştüğüm yetkili kişi bana bunun cihazın depoda beklediği süreçte oluşabilecek hasarlara karşı olduğunu (sanırsam batarya şişmesi vs gibi) belirtti.

Garanti süresini uzatacaklardır muhtemelen. Performans olarak bir sorun olmasa önemsemem aslında ama bu durumda değişim hakkım var mı acaba?

Garanti süresini uzatacaklardır muhtemelen. Performans olarak bir sorun olmasa önemsemem aslında ama bu durumda değişim hakkım var mı acaba?
Performans sorunlu olsun olmasın iade hakkınız bulunur fakat değişim durumu teşhise göre olur ki sizden kaynaklı olmadığı için ( öyle görünüyor ) değişim sağlarlar yüksek ihtimal.

Performans sorunlu olsun olmasın iade hakkınız bulunur fakat değişim durumu teşhise göre olur ki sizden kaynaklı olmadığı için ( öyle görünüyor ) değişim sağlarlar yüksek ihtimal.
Yalnız dediğim gibi işlemciyi yaklaşık 4 ay önce aldım. Yine de iade hakkım var mıdır eğer ki sorun benden kaynaklı değilse? Aldığımda test etmemiştim, keşke etseymişim.

O kısmı görmemiştim. Belli süre geçtiği için iade hakkı ortadan kalkmıştır büyük ihtimalle fakat değişim için servisine göndermeniz gerek uygun görürlerse değişim yaparlar. Keşke zamanında yapsaydınız.

O kısmı görmemiştim. Belli süre geçtiği için iade hakkı ortadan kalkmıştır büyük ihtimalle fakat değişim için servisine göndermeniz gerek uygun görürlerse değişim yaparlar. Keşke zamanında yapsaydınız.
Direkt AMD destekle iletişime geçtim. Gerekli dosyaları istedi, inceleyecekler. Oradan bir sonuç alamazsam servise göndereyim o zaman.

Geri
Yukarı