Çözüldü Garantiden gelen HDD'den mavi ekran alıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ILeGenD

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekim ayında Vatan Bilgisayara garantiye yolladığım sabit diskim geri geldi. Yeni bir ürün bekliyorken aynı ürünü yollamaları biraz üzdü açıkçası.
Sabit diskte bad sector bulunuyordu ve defalarca tarama yaptırmıştım emin olabilmek için. FPS oyunlarında harita yüklenmemeye başlamıştı. Sabit disk kullanımı yüksek olduğunda mavi ekranı verip kapanıyordu.
Mavi ekrandan sonra SATA sabit diski görmüyor tekrar görmesi için sata kablosunu çıkarıp takmam veya psu'yu kapatıp açmam gerekiyordu.
Garantiye gitti geldi ama pekte bir faydası olmamış, az önce tekrar mavi ekran aldım. Mavi ekrandan sonra sabit disk gözükmediği için minidumpta oluşmuyor.
Ne yapabilirim ? Yeni bir sabit disk mi almak zorundayım :( ?
Unutmadan, neden Western Digital'in ürününü Casper garantisi tamir ediyor ?
20141108_144948.jpg

@Murat5038 Ya abi ne yapıcam ben ?
Ssd sipariş ettim, harddiskten battlefield 3ü taşınabilir diske aktarmaya çalışıyorum fakat hata 0x8007045D diye bir sorunla karşılaşıyorum. Hatanın nedeni sabit diskteki problem. Garantiye gitti geldi sorun yok dediler. Ne yapayım bu durumda hani ? Hdd'de bad sector var ama garanti sorun yok diyor. Bir tavsiye ver de yapayım. :(
14-Kasým-2014_20-44.png

WD Support / Downloads / Select Product

Yukarıdaki linkte ekranın sağında downloadlar kısmındaki ilgili software ve firmwareleri hiç kullandın mı?
Açıkçası ben yıllardır bad sectorlu HDD kullanıyorum, sıkıntı olmadı, sayısı da artmadı, benzer bir hata da almıyorum, kaldı ki izole de edilebiliyorlar.

Özetle SSD kullansan da sanki gene sorun yaşayacakmışsın gibi geliyor. Mavi ekran hatalarına ait minidumpları öncesinde foruma atsan daha iyi idi.

[Çözüm] Hata 0x8007045D: Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi

WD Support / Downloads / Select Product

Yukarıdaki linkte ekranın sağında downloadlar kısmındaki ilgili software ve firmwareleri hiç kullandın mı?
Açıkçası ben yıllardır bad sectorlu HDD kullanıyorum, sıkıntı olmadı, sayısı da artmadı, benzer bir hata da almıyorum, kaldı ki izole de edilebiliyorlar.

Özetle SSD kullansan da sanki gene sorun yaşayacakmışsın gibi geliyor. Mavi ekran hatalarına ait minidumpları öncesinde foruma atsan daha iyi idi.

[Çözüm] Hata 0x8007045D: Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi
Sorun sadece bad sector değil.
Hdd kullanımı genellikle çok aşırı oluyor ve %100 gibi bir durumda biraz kaldığında mavi ekran verip kapanıyor. Mavi ekrandan sonra hdd sata da gözükmüyor ve psuyu kapatıp açmam, sata kablosunu çıkarıp takmam gerekiyor. Battlefield 3 oyununda harita yüklenmeme gibi bir durumda var tabi. Kısa kısa donmalar v.b birçok sorun var.
Kısacası benim yapabileceğim bir şey yok, garantinin yapması gereken çok şey var ama yapmıyor.

Yüklemek isterdim, ama yapamıyorum. Mavi ekrandan sonra hdd disable oluyor ve minidump dosyasının yükleneceği bir konum olmuyor. Olsaydı zaten aylar önce yüklerdim minidump dosyasını.

Şimdi yapacağın şey şu. İlk olarak Sata kablosunu değiştir. Düzelme olmaz ise farklı anakart slotlarına tak. Hala HDTUNE hatalı gösteriyorsa, LLF yapabilirsin.
Ancak LLF yapmadan önce farklı bir anakarta bağlayabilirsen HDD'yi (Tek başına, (İşletim sistemi HDD'de yüklü ise) ) orada deneyip kontrol et kullanımı. Eğer sorun yoksa anakart değiştirirsin zaten casper anakartları berbat oluyor.
HDD sorun yok dediler ise anakart sata slotlarında problem olabilir.

Ssd geldi kurdum ve ilk yaptığım hd tune indirip taratmak oldu, sonuç olarak sata girişlerinde bir problem olmadığını kesinleştirmiş oldum. Ssd bad sector taraması :

7JfNzQT.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı