Garantili cihaza EU ROM yüklenirse garanti bozulur mu?

393654

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, kullanmakta olduğum garantisi devam eden Xiaomi marka bir telefonum var. Şu an içerisinde global ROM yüklü, ben bu cihaza EU ROM yüklemek istiyorum. Yüklersem garanti bozulur mu? Bildiğim kadarıyla Custom ROM yüklemek için root atmak gerekiyor ama EU ROM Custom ROM sayılır mı yani root gerekir mi bilmiyorum.

Ben olsam bu riski almam, sana sunulan işletim sürümü garantiye dahil, farklı bir işletim sürümünün garantiyi sıkıntıya sokacağını düşünüyorum.

Merhaba, kullanmakta olduğum garantisi devam eden Xiaomi marka bir telefonum var. Şu an içerisinde global ROM yüklü, ben bu cihaza EU ROM yüklemek istiyorum. Yüklersem garanti bozulur mu? Bildiğim kadarıyla Custom ROM yüklemek için root atmak gerekiyor ama EU ROM Custom ROM sayılır mı yani root gerekir mi bilmiyorum.
Garanti bozulma ihtimali çok yüksek cihazın OEM kilidi açılırsa garanti gider. @Umut Nas

Normalde gider ama stock ROM'u tekrar kurup bootloader kilidini kapatırsan garanti geri gelir diye biliyorum

Normalde gider ama stock ROM'u tekrar kurup bootloader kilidini kapatırsan garanti geri gelir diye biliyorum
Benim de fikrim o yönde. Garantiye vermem gerekirse tekrar Stock ROM'a dönerim düşüncesindeyim. Xiaomi'nin garantisi pek iyi değil zaten bildiğim kadarıyla. Pek umurumda olmaz garantinin bozulması ama babam kızar sonra :D

Geri dönersiniz cihazı garantiye götürürken.

Tabii cihazı garantilik bir durum sonrası açabilirseniz :)

Geri
Yukarı